Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Elektrikli menzil 450 kilometre
Elektrikli menzil 450 kilometre

Elektrikli menzil 450 kilometre

PSA’nın Elektriklileri 450 km’lik Menzile Sahip Olacak

PSA grubu, üretmeyi planladığı elektrikli ve plug-in hibrit modelleri için geliştirdiği yeni teknolojileri duyurdu. 
Yeni elektrikli ve plug-in hibrit otomobillerini, EMP2 ve CMP platformları üzerinde üretecek olan PSA grubunun yeni elektrikli modellerinin menzili 450 km olacağı açıklandı.
EMP2 platformu daha önce 2013 yılında Citroen C4 Picasso ve Peugeot 308 modellerinde kullanılmıştı. Bu platform, yine kompakt ve orta sınıf modellerinde yalnızca plug-in hibrit olarak, önden çekişli ve dört tekerlekten çekiş sistemine sahip modellerde kullanılacak.
CMP platformunun ise B ve C segmentinde daha küçük modellerde uygulanması ve dört adet elektrikli modelin 2021 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni hızlı şarj sistemi sayesinde 1 dakikalık şarj ile 12 km menzile karşılık, 30 dakikada bataryaların yüzde 80 oranında dolmasının sağlanması öngörülüyor. Elektrikli modellerde 113 HP’lik elektrik motor ve 50 kW’lik lityum iyon batarya kullanılacak.
Önden çekişli modellerde 250 HP, dört tekerlekten çekişli modellerde ise 300 HP maksimum güç sunacağı belirtilen PSA’nın yeni otomobilleri, yalnızca elektrikli olarak 60 km menzile sahip olacağı belirtiliyor. Araçlarının bataryaları ise 4 saatlik normal şarj veya 2,5 saatlik hızlı şarj ile tamamen dolabilecek.
Yine de Tesla’nın menziline ulaşıp ulaşamayacağı tartışma konusu.
 
PSA Elektrikli menzil 450 km b
PSA Elektrikli menzil 450 km a
 PSA Elektrikli menzil 450 km c

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site