Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Renault Clio RS 16 Concept
Renault Clio RS 16 Concept

Renault Clio RS 16 Concept

Renault Clio RS 16 Concept

Renault, Renault Sport’un 40’ıncı yıl dönümü ve Formula 1’e dönüşünü Clio RS 16 konsept otomobille kutluyor. Renault tarafından yapılan açıklamaya göre, Monaco’nun ünlü Grand Prix pistinde, Renault Sport Formula 1 Takımı’ndan Kevin Magnussen’in direksiyonunda olduğu yeni konsept otomobil gösterildi.

Megane RS 275 Trophy-R’nin motoru, vites kutusu ve soğutma sistemi ideal biçimde yerleştirilirken, egzoz sistemi de motorun potansiyeli açısından gözden geçirildi. Otomobilin süspansiyonu da aracın performans özeliklerine uygun hale getirildi.

Clio RS 16 projesi kapsamında, otomobil gövdesi 60 milimetre genişletilirken, 19 inç jant kullanıldı ve motor soğutma sistemi optimize edildi. Tüm çalışmalar neticesinde çok yüzlü reflektör teknolojisinin yer aldığı Led RS Vision far tasarımı ortaya çıktı.

Renault Sport’un özgün rengi haline gelen Sirius sarısı, Renault Sport Formula 1 Takımı’nın tek koltuklu RS 16 F1 aracının logosunu ön plana çıkarması bakımından parlak siyah renklerle kullanıldı. Renault Sport otomobilinin hazırlık dönemi beş ay sürdü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Sport Cars Üst Yöneticisi Patrice Ratti, “Hedefimiz sıra dışı performans özelliklerine sahip bir konsept otomobil üretmekti. 360 Nm azami tork üreten 275 beygir gücündeki iki litrelik en güçlü motorumuzla donatılmış bir Clio RS üretmek kağıt üzerinde son derece çekici bir fikirdi ancak bunun makul ve uygulanabilir olduğundan emin olmak zorundaydık.” ifadelerini kullandı.

Renault Clio RS 16 Concept a

Renault Clio RS 16 Concept b

Renault Clio RS 16 Concept c

Renault Clio RS 16 Concept d

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site