Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Yeni Audi A5 Coupe
Yeni Audi A5 Coupe

Yeni Audi A5 Coupe

Yeni A5 Coupe Gün Yüzüne Çıktı

İlk olarak 2007 yılında tanıtılan A5 Coupe’nin ikinci nesli, kardeşi A4 ile benzer tasarım çizgilerine sahip. Tamamen yeni A5 Coupe, daha sportif ve atletik bir görünüme sahip. Şık tasarımının altında yepyeni bir şasi, güçlü motorlar ve yeni teknolojileri barındıran otomobilde, en son nesil sürücü yardım sistemleri kullanılıyor.
Selefine göre daha aerodinamik bir gövdeye sahip olduğu belirtilen A5 ve S5 Coupe’nin 60 kg daha hafif olduğunun üzerinde duruluyor. Hafif ve aerodinamik gövdesi sayesinde 0.25 sürtünme katsayısına sahip modelin iç mekanında da hem sürücü hem yolcular için daha geniş bir alan sunuluyor. Sınıfından beklendiği gibi kaliteli malzemelerin kullanıldığı otomobilde 30 farklı ambiyans aydınlatma seçeneği sunuluyor. Audi A5’in kabinin de ilk kez Audi Virtual Cockpit adı verilen, markanın yeni nesil modellerinde de yer alan tasarım konsepti sunuluyor. Yüksek çözünürlüklü TFT ekranı ile birlikte MMI navigasyon sistemi, orta konsol üzerinde 8.3 inçlik ekran da tercih edilebiliyor. Selefine göre 10 litre daha fazla hacim sunan bagaj, artık 465 litrelik eşya alabiliyor.
Audi A5’in kaputunun beş farklı TFSI benzinli ve üç farklı TDI dizel motor sunulacak. 190 HP ile 286 HP arasında değişen güç seçenekleriyle sunulacak bu motorların yüzde 17 daha performanslı, yüzde 22 ise daha ekonomik oldukları belirtiliyor. Modelin performanslı versiyonu S5 Coupe’de ise 2995 cc’lik 6 silindirli 354 HP güç üreten TFSI motor görev yapıyor. A5 Coupe’de 6 ileri manuel şanzıman ve 7 ileri vitesli S tronic otomatik şanzıman seçenekleri sunulurken, S5 Coupe’de ise 8 ileri vitesli otomatik şanzıman ve yeni quattro dört tekerlekten çekiş sistemiyle gücünü yere aktarıyor.
audi a5 2017 a
audi a5 2017 b
audi a5 2017 c
Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site