Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Otomobil ofisler daha verimli
Otomobil ofisler daha verimli

Otomobil ofisler daha verimli

Otomobil ofisler daha verimli

Land Rover ve organizasyonel psikolog Sir Cary Cooper ile Institute of Directors (IoD) tarafından kısa süre önce gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre her beş yöneticiden biri en iyi fikirlerini otomobillerinde üretiyor.

Dünya çapında şirketlerden 900 CEO, direktör ve kıdemli müdür üzerinde yapılan çalışma yaratıcı fikirlere ilham veren optimum ortamı inceliyor.

Buna göre iş liderlerinin %84’ü yaratıcı düşünceye olanak sunması açısından ortamlarının önemli olduğuna inanıyor. Katılımcılar yaratıcı bir ortam için konforlu oturma, doğal ışık ve gürültü olmamasının temel gereklilikler olduğunu belirtirken stresten uzak ve konforlu olmanın da en iyi fikirleri üretmek için gereken psikolojik etmenler olduğunu paylaştı.

Her on yöneticiden yaklaşık biri çalışma haftalarının %25’inden fazlasını otomobillerinde geçirdiklerini belirtti. Sir Cooper konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu çalışmanın bulgularına göre otomobiller yaratıcılık için doğru psikolojik ve fiziksel koşulları sunma olanağı sağlıyor. Yaratıcı fikirler genellikle en az beklediğimiz anda ve o sorun üzerinde düşünmediğimiz sırada aklımıza geliyor”.

Land Rover’ın CDO’su Gerry McGovern, Range Rover’ın iç tasarımının buna göre tasarlandığını söyleyerek sözlerine şöyle devam ediyor: “Range Rover’ın iç tasarımını müşterilerimizin ihtiyaçlarını yansıtacak şekilde tasarladık, bu sebeple belirli bir düzen ve görsel mantık sunuyor. İç mimarisi sakinliği yansıtırken aynı zamanda oturma düzeni olarak hoş bir yükselme hissi de yaratıyor. Aracın içerisinde dış dünyanın koşturmacasından ve gürültüsünden uzak hissini yaşarken, aynı zamanda doğal ışığın içeri girmesini sağlayan geniş panoramik tavan sayesinde dış dünyayla bağlantınızı maksimum seviyede tutarak zıtlık oluşturuyor”.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site