Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Fiat Egea Station Wagon üretime başladı
Fiat Egea Station Wagon üretime başladı

Fiat Egea Station Wagon üretime başladı

Egea Projesi’nin 3. modeli olan Fiat Egea Station Wagon’un üretimine 1 Temmuz itibarıyla ‘start’ verildi. Araç, Türkiye’de kompakt sınıfta yerli üretim özelliği taşıyan tek station wagon modeli olarak da ön plana çıkan Fiat Egea Station Wagon, Tofaş’ın ihracat etkinliğini arttıracak önemli modellerden biri olacak.

Egea Station Wagon’un üretime başlangıcına dair konuşan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Farklı pazarlar için ürün geliştirirken, Egea model ailesinin küresel ürün yönetimini de üstlendik. 1 milyar dolarlık büyük bir yatırımla hayata geçirilen model ailesi kapsamında, 2023 yılına kadar toplam 1.3 milyon adedin üzerinde üretim ve 10 milyar dolar ihracat hedefliyoruz. Fiat Egea Station Wagon’dan ise 2023 yılına kadar 200 bin adet üretecek, bunun da önemli bir bölümünü ihraç edeceğiz.” dedi.

Tofaş’ın 45 yıllık üretim tarihi içinde Fiat Tempra Station Wagon ve Fiat Palio Weekend modellerinden sonra ülkemizde ürettiği 3. station wagon karoserli model olan Fiat Egea Station Wagon, sonbahar aylarından itibaren ülkemizde satışa sunulacak.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site