Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » İkinci elde piyasa nasıl?
İkinci elde piyasa nasıl?

İkinci elde piyasa nasıl?

Otomobil şirketleri kampanyalarını bir bir açıklıyor. İkinci el araç satanlar, piyasada durgunluk olduğunu belirtiyor.

Türkiye pazarında önemli oranda pay sahibi olan yerli ve ithal otomobil markalarının rekabeti iyice artırması sonucu vatandaşların sıfır otomobillere yönelmesi ile ikinci el araçlarda durgun yaşandığı belirtiliyor.

Sıfır otomobillerde sunulan 12 ay taksit ve faizsiz 16 bin TL kredi avantajı, 2 yıl sınırsız kilometre ya da ”3 yıl veya 100 bin kilometre” yeni araç garantisi ve 5 bin TL’ye varan indirimler, ikinci el pazarında satışların durmasına neden oldu.

‘DURGUNLUĞUN NEDENİ KAMPANYALAR’

Bursa Oto Pazarı’na ikinci el araçlarını satmak için getiren vatandaşlar, sıfır otomobillerdeki kampanyaların kendilerini etkilediğini söyledi. Otomobil satıcısı Necati Bıyık, “Yıl sonu olduğundan dolayı ikinci el satışlarında yavaşlama var. Bunun da en büyük sebebi sıfır otomobiller için firmaların yapmış olduğu kampanyalar. İkinci elde durgunluk var” dedi.

‘FİYATLARDA YÜKSELME VAR’

Bir diğer ikinci el otomobil satıcısı Ruhi Tekin ise, “Şu an için ikinci el otomobil fiyatlarında düşüş yok aksine yükselme var. 2 yıl öncesine göre ikinci el araçlarda yüzde 30’luk artış söz konusu. İkinci el araçlarda düşüş beklenmiyor” şeklinde konuştu.

‘DEVLET SİGORTAYA ÇÖZÜM BULSUN’

Oto pazarına ikinci el araç almak için gelen Musa Yıldım da, “Biz vatandaşlar olarak araç sigortalarından dertliyiz. Sigorta fiyatları çok yüksek. Devletimizin bu duruma biran önce çözüm bulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site