Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Keçiören Metrosu 5 Ocak 2017’de açılıyor!
Keçiören Metrosu 5 Ocak 2017’de açılıyor!

Keçiören Metrosu 5 Ocak 2017’de açılıyor!

Keçiören metrosunun yapımına 2003 yılında başlanmıştı. Yapılan sözleşmeye göre 2005 yılında hizmete açılması planlanıyordu. Bu konuda sosyal medyada fazlaca espri konusu olan Ankara Keçiören metrosu 14 yıl sonra hizmete açılıyor.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Ankara Keçiören metrosunun 5 Ocak’ta açılacağı müjdesini verdi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara Keçiören metrosunun 5 Ocak 2017 saat 14.00’te açılacağını söyledi.

Yapımına Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından 2004’te başlanan Keçiören Metrosu, 7 Mayıs 2011’de ODTÜ Metro İstasyonu’nda gerçekleştirilen törenle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına devredilmişti.

BİNALİ YILDIRIM AÇIKLAMIŞTI

Binali Yıldırım, Başbakanlık görevini devraldıktan sonra inşaatının uzun sürmesine göndermede bulunularak, gençler arasında “Aşkımız Keçiören Metrosu gibi olsun, hiç bitmesin” ifadeleriyle mizah konusu olan metroya ilişkin, “Üzgünüm, bu arzuyu yerine getiremeyeceğiz. Bu sene sonu inşallah Ulaştırma Bakanımız ve ekibi Keçiören Metrosu’nu da açmış olacak” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

1,5 SAATLİK YOL 16 DAKİKAYA İNECEK

AKM ile Keçiören arasındaki Keçiören Metrosu hattının, araçlar dahil toplam yatırım bedelinin 1 milyar lira olduğu belirtiliyor.

Toplam uzunluğu 9,2 kilometre olan hat hizmete girip tam kapasite çalıştığında Keçiören’den Ankara’nın merkezine günde yaklaşık 800 bin, saatte ise 50 bin yolcunun seyahat etmesi bekleniyor. Metronun, trafikte yaklaşık 1,5 saat süren yolculuğu da 16 dakikaya indireceği ifade ediliyor.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site