Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » İstanbul Autoshow İptal mi?
İstanbul Autoshow İptal mi?

İstanbul Autoshow İptal mi?

Türkiye’nin en büyük otomobil fuarı olma özelliğini taşıyan İstanbul Autoshow, bu yıl kapılarını sekizinci kez açacak. Her seferinde dev markaların gövde gösterilerine sahne olan fuar, gelen haberlere göre bu yıl oldukça durgun geçecek.

Dev markalar katılımlarını bir bir geri çekiyor

Geçtiğimiz ay yaptığımız haberde toplamda 16 markanın bu yıl düzenlenecek fuara katılmayacağını sizlerle paylaşmıştık. Yerel fuarlara katılmama kararı alan Volvo ve Doğuş Otomotiv distribütörlüğündeki Volkswagen grubunun yanında (Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Porsche, Bentley, Lamborghini) Citroen, DS, Subaru, Infiniti, Kia, Suzuki ve Mazda; İstanbul Autoshow 2017’ye katılmama kararını daha önce duyurmuştu.

Gelen yeni bilgilere göre kapılarını açmasına yaklaşık 3 ay kala dört markanın daha fuardan çekildiği duyuruldu. Jaguar, Land Rover ve MINI’nin yanı sıra Ford da sürpriz bir karar ile fuara katılmayacak.

Markaların çekilmesi Autoshow’u tehlikeye sokabilir!

21-30 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Autoshow 2017’ye katılmayacak markaların gerekçesi ise sektörün bu dönemde durağanlaşması ve yüksek yer kiraları olarak göze çarpıyor. Bir markanın fuara katılma maliyeti 2.5 milyon lirayı bulurken, grupların marka başı maliyeti daha düşük oluyor.

Bu yılkatılmayacak markaların sayısının 20’ye ulaşması doğal olarak fuarın iptal olma ihtimalini de akıllara getiriyor. Yetkililerin verdiği bilgilere göre katılım sayısı düşük olsa bile bu yıl fuar düzenlenecek.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site