Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » İkinci elde kilometreler yükseliyor!
İkinci elde kilometreler yükseliyor!

İkinci elde kilometreler yükseliyor!

İkinci el otomobillerde km’ler yükseliyor. İkinci el otomobil satışlarında yasalarla düzenlenen ve kabahatler kanununa dahil edilerek, hem hapis hemde para cezası uygulamasına başlanan; satılan otomobilin kilometresini düşürenlere yönelik yaptırımların artması üzerine, otomobillerin kilometrelerini düşürerek fahiş fiyatlara satmaya çalışanlar artık buna cesaret edemiyorlar.

Son 2 yılda TUV Türk Araç Muayene istasyonlarına gelen otomobillerin yıllık bazda katettiği kilometre oranlarında 89% oranında artış gözlemlendi. Yapılan istatistik araştırmalarına göre, başta İstanbul ve Ankara gibi metropol şehirlerde satışı gerçekleşen otomobillerin km’lerinin yıllık bazda artış olduğu ve bu durumun diğer illerde de artışa geçtiği tespit edildi.

Km düşürmenin kabahatler kanununa dahil edilmesiyle birlikte, kanunsuz biçimde otomobillerin km sayaçlarına müdahale ederek, düşürme işlemi yapanlar, hem hapis, hemde para cezaları ile karşı karşıya kalıyorlar. Ayrıca galericilik mesleğini icra edenler, bu usulsüzlüğe karıştıklarında, lisanslarının iptal edilmesi de ek yaptırımlar arasında.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site