Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Yeni Opel Insignia Sports Tourer 2018 Model
Yeni Opel Insignia Sports Tourer 2018 Model

Yeni Opel Insignia Sports Tourer 2018 Model

Tamamen yenilenen Opel Insignia Sports Tourer 2018 model yeni yüzüyle asfalta inmek için geri sayıyor. Yeni Insignia Sports Tourer büyük ve spor bir Coupe görünümünde. İç hacmi oldukça geniş ve ferah. İkinci nesil olarak adlandırılan yeni Insignia SW hayranları için gerçekten nefes kesici. LED Matrix farlar, kokpitte bulunan multimedia ekranı, üniversel mobil bağlantı portlarının tümü, personal asistanı, 8 vitesli otomatik şanzıman, akıllı 4 çeker sistemine sahip.2017 Cenevre otomobil fuarında tanıtımı yapılmıştı. Asfalta inmeden ön siparişlerin sayısının çok olduğuda gelen bilgiler arasında.

Gövde ve şasede yapılan geliştirmeler sonucunda, kullanılan kompozit malzeme ve hafif alaşım metaller ile önceki versiyonundan 200 kg daha hafifletilmiştir.Bunun aksine aktarma organlarında ise güçlendirilmiş çelik alaşımları kullanılmıştır. Insignia göve ve şasede kullanılan hafif alaşımdan kazandığı ağırlık düşürümünü motor ve çekiş elemanlarına yayarak güçlü bir mekaniğe sahip olurken, kaza durumlarında darbeyi absorbe edecek şekilde güvenliği de artırılmıştır. Ayrıca sürücünün oturma pozisyonu alçaltılmış, bu sayede dinamik sürüş kalitesi yükseltilmiştir.
IntelliLux LED , 360 ° kamera, aktif Lane Keep Assist (Sürüş asistanı şerit takip)

Önemli noktalardan biri Opel’in yeni jenerasyon LED teknolojisi ve Opel mühendisleri tarafından geliştirilen yeni nesil Opel’in yenilikçi ve ödüllü adaptif IntelliLux LED® matris aydınlatma sistemidir.

Opel LED matrix aydınlatma şimdi Insignia’nın çok ince farlarının her birine entegre edilmiş 16 LED segmente sahiptir. Artan sayıda LED segmentleri, çeşitli ışık düzenlerinin geçerli trafik durumuna daha da fazla uyum sağlamasına ve çoklu aydınlatma kalıpları arasındaki geçişlerin daha hızlı ve daha kesintisiz olmasına olanak tanımıştır.

Opel mühendisleri, tam uzun farlarda sürekli virajlarda görünürlüğü daha da artırmak için yeni Insignia’nın IntelliLux LED® matrik farlarına yenilikçi bir aktif viraj aydınlatma fonksiyonu ekledi.

Direksiyon açısına göre, virajların daha iyi aydınlatılması için LED ışık yoğunluğu yükselir. Son olarak, düşük ışık demeti modülünde yer alan ilave bir LED spot ışığı, tam uzun huzmeli farda 400 metreye kadar ek aydınlatma sağlar.

Ek sürücü yardım sistemleri ise kısaca;

Head-up-Display: Hız, trafik işaretleri, hız sınırlayıcı veya sürüş yönünün ayarlanmış hızı, ön camda ve gözlerin yolda kalmasını sağlayan sürücünün doğrudan görüş hattına yansıtılır.

Otomobilin her iki yanında dört ayrı kameradan oluşan 360 ° kamera. 360 derece kuşbakışı görüntü sağlar ve böylece her park manevrasını kolaylaştırır.

Adaptif Cruise Control (ACC), aracın önündeki mesafeyi ölçer ve buna göre hızı ayarlar. Mesafe aniden azalırsa ACC otomatik acil frenlemeyi başlatır.

Şerit takibi sistemi otomatik olarak direksiyon düzeltmesi ve Şerit Gidiş Uyarısı (LDW) yardımıyla Asistanı sürüş güvenliğini artırır. Sürücülerin istemeden yollarının dışına çıkmasını veya şerit dışına çıkmasını önlemek için nazik direksiyon hareketleri sağlar (gerekirse LDW uyarıları verir).

Arka Çapraz Trafik Uyarısı. Sistem, arka tampondaki radar sensörlerini aracın arkasındaki sol veya sağ taraftan 90 derecelik bir mesafeden gelen nesneleri algılamak için kullanır; sınırlı görüş alanlı bir park yerinden çıkarken çok kullanışlı bir işlevdir. Kör nokta uyarı sistemi ile güçlü bir güvenlik için ortam hazırlar.

İşte yeni Opel Insignia Tourer (2018)

Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-01 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-02 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-03 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-04 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-05 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-06 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-07 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-08 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-09 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-10 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-11 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-12 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-13 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-14 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-15 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-16 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-17 Opel-Insignia_Sports_Tourer-2018-18

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site