Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Genel » Plakalarda yeni dönem başladı!
Plakalarda yeni dönem başladı!

Plakalarda yeni dönem başladı!

Araç plakaları akıllanıyor. Peki bu ne anlama geliyor? Araçların ön ve arka tarafına taktığınız plakalar artık sadece plaka bilgilerinizi paylaşmayacak!

plakarda yeni donem basladi 1

Geliştirilen özel bir teknoloji sayesinde plakalar kendi başlarına sürücülerin araçlarını çok daha kolay park edebilmelerini sağlayacak. Peki bir plaka bunu nasıl yapacak dersiniz?

plakarda yeni donem basladi 2

Öncelikle plakalarda bulunan sensörler Android telefonlarla bağlantılı çalışıyor. Siz herhangi bir nesneye fazlaca yaklaştığınızda telefonunuzdan bunu anbean takip edebiliyorsunuz. Nasıl mı? Gösterelim!

plakarda yeni donem basladi 3

Telefonda aynen bu şekilde aracınızın o an nereye yakın temas halinde olduğunu görüyorsunuz. Şu an görmekte olduğunuz fotoğrafta da araç arka taraftan bir başka araç veya nesneye oldukça yaklaşmışa benziyor!

plakarda yeni donem basladi 4

Telefona gelen bildirimler sayesinde ayrıca park sensörüne ihtiyaç kalmıyor. Ancak daha da önemlisi bu plakaların görevi sadece park sensörü olmak da değil!

plakarda yeni donem basladi 5

Ayrıca aracınızın konumunu da anbean izlemenizi sağlıyor ve harita üzerinden aracınızı elinizle koymuş gibi buluyorsunuz.

plakarda yeni donem basladi 6

Peki bu plakaları takmak için bir sürü kabloyla boğuşmak zorunda mısınız?

Hayır. Kablosuz çalıştığından ve de gücünü aküden değil kendi içindeki bataryasından aldığından kablo karmaşası da ortadan kalkıyor.

plakarda yeni donem basladi 7

Peki bu plakalar her araçla uyumlu mu?

Evet. Hemen her araçta bu plakaları kullanabiliyorsunuz.

plakarda yeni donem basladi 8

Bu plakalar iPhone’larla çalışmıyor; şimdilik sadece Android telefonlarla uyumlu; sanırız ki plakanın en büyük eksikliği bu olsa gerek!

plakarda yeni donem basladi 9