Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Elektrikli 3 Serisi 2026 BMW i3 Sedan Yeni Model
Elektrikli 3 Serisi 2026 BMW i3 Sedan Yeni Model

Elektrikli 3 Serisi 2026 BMW i3 Sedan Yeni Model

Bu özel elektrikli platform, şirketin elektrikli ve dijital mobiliteye yönelik stratejik dönüşümünü somut bir şekilde temsil ediyor. Bu dönüşüme öncülük eden Vision Neue Klasse sedan ve X SUV konseptlerinin üretim versiyonları, sırasıyla 2026 ve 2025 yıllarında piyasaya sürüldüğünde i3 ve iX3 adlarını alacak.

Yeni Bir Temel Üzerinde Yükseliyor

Yeni i3, adını ilginç i3 elektrikli hatchback modelinden almasına rağmen, BMW’nin yeni tanıttığı Neue Klasse platformunu kullanan tamamen farklı bir model olarak karşımıza çıkacak. Bu yeni i3, iX3, iX4 ve iX5 SUV’larını içeren bir serinin parçası olacak ve BMW’nin elektrifikasyon stratejisinde önemli bir adımı temsil edecek.

Vision Neue Klasse konseptiyle önceden tanıtılan i3, diğer Neue Klasse modellerine benzeyen çarpıcı bir estetiğe sahip olsa da, kendine özgü tasarım unsurlarını koruyor. Yeni modellerin hızlı bir şekilde ardı ardına piyasaya sürülmesi, bu tasarım dilinin ilk modelden (iX3) son modele kadar taze kalacağı anlamına geliyor.

BMW’nin tasarım ekibi, ikonik böbrek ızgarası ve C sütunundaki Hofmeister kıvrımını vurgulayarak sadeleştirilmiş hatlara ve çarpıcı yüzeylere odaklandı. Yeni i3, köpekbalığı burunlu ön panjur, BMW Motorsport’un geçmişini anımsatan 21 inç jantlar, şık çift kanatlı kaput, çift LED farlar ve keskin alt havalandırma delikleri gibi özelliklere sahip olacak.

Giriş seviyesi modellerin 300 beygir gücüyle başlaması, 270 kilowatt’a kadar hızlı şarj ve çift yönlü şarj özellikleri sunan 800 voltluk bir sistemle donatılması bekleniyor. Bu kombinasyon, 800 kilometreden fazla bir sürüş menzili sağlayacak.

i3’ün 2026’da tanıtılması bekleniyor. Yüksek performanslı iM3’ün ise 2027’de piyasaya sürülmesi öngörülüyor. Başlıca rakipler arasında Audi A4 EV, Tesla Model 3 ve Mercedes-Benz C-Class EV yer alacak.


Yeni Model Otomobiller için
Tıklayın

Otomobil Kampanyaları için Tıklayın

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site