Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Renault fabrikasından Nissan çıkacak
Renault fabrikasından Nissan çıkacak

Renault fabrikasından Nissan çıkacak

Nissan’ın yeni ticari aracı NV300, Renault’nun Sandouville fabrikasından çıkacak. Renault yaptığı açıklamayla Nissan için yeni nesil hafif ticari araç üretimi yapacağını doğruladı. NV300, fabrikanın üretimini 2016’dan 2026 yılına kadar 100 bin adet arttıracak.

Renault Trafic ile aynı bantta üretilecek olan NV300 için 230 milyon euroluk yatırım yapıldı.

Konuyla ilgili olarak, Renault CEO’su Carlos Ghosn, “Nissan NV300’ün Sandouville fabrikasında üretimi, hem Renault hem de Nissan için çift taraflı kazanç anlamına geliyor. Bizler Renault’nun üretim uzmanlığını en üst noktaya çıkarırken, Nissan Avrupa pazarının kalbinde, yüksek kalitede bir üretim yerine sahip oluyor” dedi.

Renault’nun Sandouville fabrikası, Opel için de Vivaro’nun bir versiyonunu üretiyor. Nissan ve Renault ayrıca, Renault için, Nissan NP300’ün yapısal özelliklerine sahip olacak bir tonluk bir pikap tasarlıyor.

Renault ve ortakları için günde 460’dan fazla minibüs üreten fabrikada geçtiğimiz yıl 93 bin adet Trafic üretildi.

Trafic ve Nissan NV300 için motorlar, Renault Grubu’nun, yüksek teknolojili mekanik üretiminde uzman olan Cléon fabrikasında üretiliyor.

Mercedes Citan ve Renault Kangoo, Maubeuge’de (Fransa’nın Kuzeyi) bulunan Renault fabrikasında üretiliyor. Batilly fabrikasında, Renault, Nissan (NV400), Opel ve Vauxhall (Movano) için minibüs üretiminin yanı sıra Renault ve Renault Trucks için Master üretimi yapılıyor.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site