Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Yeni Peugeot SUV 3008 ve Teknik Özellikleri
Yeni Peugeot SUV 3008 ve Teknik Özellikleri

Yeni Peugeot SUV 3008 ve Teknik Özellikleri

Yeni Peugeot SUV 3008 ve özellikleri

Etkileyici yeni görünümü, zarif tasarım çizgileri, göz alıcı ön bölümü, Full LED stop lambaları, farklı gövde renkleri ve yeni “Black Pack” seçeneğiyle Peugeot SUV 3008 heyecan verici biçimde güncellendi.

Şarj edilebilir hibrit motor, iki veya dört tekerlekten çekiş, benzinli ve dizel motor seçenekleriyle sürüş keyfi ve verimliliği kombine eden yeni SUV 3008, zengin bir model çeşitliliğine sahip.

Akıllı teknolojilerle donatılmış olan yeni Peugeot SUV 3008, güncel sürüş destek sistemlerinin yanı sıra yenilenen gösterge paneli, yeni 10 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranıyla ve yeni Peugeot i-Cockpit® ile birlikte yollara çıkıyor. Bu kapsamlı deneyimleri tamamlamak üzere kısa bir süre önce Peugeot 308’de tanıtılan yeni bir ticarileştirme yaklaşımı devreye giriyor. Buna göre her biri ‘Pack’ adı altında ek donanımlarla desteklenen üç farklı donanım seviyesi bulunuyor.

Satışa sunulduğu ülkeye bağlı olarak yeni Peugeot SUV 3008, tamamen dijital satın alma, takas, finansman ve teslimat seçenekleri sunan çevrimiçi satış sitesi “PEUGEOT STORE” üzerinden satın alınabiliyor.

Peugeot SUV 3008’in heyecan uyandıran yeni tasarımı

Peugeot SUV 3008’in yeni ön tasarımı, özgün ve güçlü bir görünüm sunuyor. Yeni çerçevesiz ön ızgara daha modern bir görünüme kavuşurken, akıcı bir bütünlük içinde tasarımı tamamlıyor. Tasarımcının ifadesiyle, ön ızgara tüm öğeleri birbirine bağlamak için kanatçıklarla farların altına kadar uzanıyor. Ayrıca Peugeot ailesinin tüm üyelerinde olduğu gibi motor kaputunun ucunda model ismi yer alıyor.

Ön farlar da daha agresif bir görünüm sunacak ve markanın güncel tasarım kodlarını yansıtacak şekilde yeniden tasarlandı. Giriş seviyesinden itibaren LED teknolojisiyle donatılan farlar krom uçlu pençe şeklindeki gündüz farları ile gelişimini sürdürüyor. Güncel Peugeot tasarımıyla mükemmel bir uyum içinde olan ışık imzası aynı zamanda henüz ilk göz temasında otomobilin tanınmasını sağlamak için tasarlanmış.

Markanın EMP2 platformu üzerine yükselen her iki versiyonda konfor ve sürüş keyfi arasında mükemmel bir denge kuran çok kollu bir arka süspansiyon bulunuyor. Üstelik tüm bunları kabin içi yaşama alanı ve bagaj zemini üzerindeki bagaj hacminden ödün vermeyi gerektirmiyor.

Yeni Peugeot SUV 3008 GT ve GT Pack versiyonları

Yeni Peugeot SUV 3008’in sportif tarzını daha da vurgulamak için, başlangıç seviyesinden itibaren yeni tampona parlak siyah yan ızgaralar ve boyalı bir eşik eklendi. GT/GT Pack donanım seviyelerinde, GT versiyonlarının görsel konumlandırmasını vurgulamak üzere özgün tasarım desenine sahip özel bir ön ızgara devreye giriyor.

Yeni SUV 3008 GT ve GT Pack donanım seviyelerinde sunulan Full LED farlar, viraj aydınlatma işlevi (EVS) sayesinde 90 km/s’e kadar hızlarda görüşü optimize ederken gelişmiş bir ışık imzası ve daha teknolojik, daha özgün bir görünüm sunuyor. Sis farlarının yerini alan yeni “Sis Modu” işlevi önemli bir yenilik olarak dikkat çekiyor. Tam LED farlara entegre edilen “Sis Modu” özelliği arka sis lambaları etkinleştirildiğinde kısa huzmeli farları düşük bir güçle yakıyor.

Arkadan bakıldığında yeniden tasarlanan ve 3-Boyutlu pençe görünümüyle güçlü bir ışık imzası ortaya koyan Full LED (geri vites aydınlatması dahil) stop lambaları dikkat çekiyor. Tasarıma dinamik sinyaller eşlik ediyor. Stop lambaları aracın her iki yanındaki siyah bagaj kapağı kaplamasına uzanan şeffaf, füme bir camla kaplanıyor ve böylece otomobile arkadan bakıldığında genişlik algısı daha da artıyor.

Peugeot SUV 3008 yeni GT Pack donanım seviyesinde görünümü daha da güçlendirmek için yeni 19 inç “San Francisco” elmas kesim alüminyum jantlar kullanılmış. Ayrıca ön çamurluklar ve bagaj kapağındaki GT logolarının tasarımı da tümüyle yenilenmiş.

Peugeot SUV 3008’in yeni renk seçenekleri

Yeni Peugeot SUV 3008’in gönde renkleri seçenekleri olarak; Sedef Beyaz, Tekno Gri, Platinyum Gri, İnci Siyah, Ultimate Kırmızı renklerine, yeni Ada Mavi ve Vertigo Mavi renk seçenekleri eklenmiş.

Daha dikkat çekici ve daha gösterişli bir görünüm arayan müşteriler için ürün gamının tepe noktasını oluşturan GT ve GT Pack donanım seviyelerinde yeni “Black Pack” seçeneği sunuluyor. Söz konusu paketle birlikte; ön ızgara koyu krom, saten siyah 3008 / GT / Peugeot logoları, parlak siyah eşik, parlak siyah ön çamurluk eklentileri, saten siyah tavan barları, parlak siyah spoyler, parlak siyah arka spoyler, parlak siyah arka tampon eşiği, siyah lastik silecekler, siyah kapı altları, 19 inç Washington ‘Black Pack’ özel siyah oniks ve siyah vernikli jantlar koyu bir ton ile sunuluyor.

Yeni i-Cockpit® ile daha da gelişmiş bir kullanıcı deneyimi
SUV 3008’in elde ettiği başarıda benzersiz ve özgün iç tasarımın payı büyük. Yeni Peugeot SUV 3008 için Peugeot i-Cockpit® daha da geliştirildi. Tamamen kişiselleştirilebilir ve yapılandırılabilir olan 12,3 inçlik dijital gösterge, “Normally Black” teknolojisine sahip dijital panel teknolojisiyle daha okunaklı ve yüksek kontrastlı bir görüntü sunuyor.

Yeni dokunmatik merkezi ekran 10 inç büyüklüğe sahip. Yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranı yedi adet şık piyano tuşundan oluşan bir kumanda paneli tamamlıyor. “Şalter tipi anahtarlar”; radyo, klima, sesli komutlu 3-Boyutlu bağlantılı navigasyon, araç ayarları, telefon, mobil uygulamalar ve dörtlü flaşörler olmak üzere temel konfor işlevlerine doğrudan erişim sağlıyor. Şarj edilebilen hibrit versiyonlarda elektrik fonksiyonları menüsüne erişim sağlayan özel bir düğme bulunuyor.

Yeni Peugeot SUV 3008’in motor seçenekleri

Otomatik şanzımanla donatılan tüm içten yanmalı motorlu versiyonlarda standart olarak sürüş modu seçici özelliği sunuluyor. Sürücü orta konsoldaki sürüş modu kumanda düğmesinden Normal, Spor ve Eko olmak üzere üç farklı sürüş modu arasından birini seçebiliyor. Şarj edilebilir hibrit motorlu versiyonlarda; Elektrikli (ilk çalıştırma anında varsayılan), Hibrit, Spor, 4WD (yalnızca HYBRID4 300) olmak üzere dört farklı sürüş modu seçeneği bulunuyor.

Benzinli motor seçenekleri arasında, 1,2 litre hacimli 3 silindirli; PureTech 130 S&S BVM6, PureTech 130 S&S EAT8 motorların yanı sıra yüksek performansa sahip 6 litre hacimli 4 silindirli PureTech 180 EAT8 bulunuyor.

Dizel motor seçenekleri arasında ise 1,5 litre hacimli 4 silindirli; BlueHDi 130 S&S MT6, BlueHDi 130 S&S EAT8 yer alıyor.

Şarj edilebilir hibrit motorlar, markanın ‘Seçim Gücü’ felsefesinin temelini oluşturuyor. Yeni SUV 3008 iki farklı şarj edilebilir hibrit motor seçeneğiyle bu felsefenin gereğini yerine getiriyor:

HYBRID4 300 e-EAT8 / dört tekerlekten çekiş / km başına 29 gr/C02 ve 59 km’ye kadar tamamen elektrik sürüş menzili (WLTP protokolüne göre)

HYBRID 225 e-EAT8 / dört tekerlekten çekiş / km başına 30 gr/C02 ve 56 km’ye kadar tamamen elektrik sürüş menzili (WLTP protokolüne göre)

Son derecede verimli ve güçlü olan HYBRID4 300 e-EAT8 versiyonunda bir adet içten yanmalı benzinli ve iki adet elektromotor görev yapıyor. 200 HP (147 kW) PureTech benzinli motoru; biri önde e-EAT8 şanzımana bağlı 110 HP (81kW) ve ikincisi arka aksa entegre 112 HP (83 kW) olmak üzere iki adet elektromotor destekliyor.

Elektrikli sürüş modunda da kullanıma sunulan 4WD modu, yollarda ve zorlu arazilerde daha iyi çekiş sağlıyor. Gücün dört tekerleğe eşit olarak dağılması sayesinde: ıslak, çamurlu, karlı veya virajlı yollarda üstün yol tutuş özellikleri sağlanıyor.

225 HP (165kW) gücündeki iki tekerlekten çekişli HYBRID 180 HP (132 kW) PureTech benzinli motoru önde e-EAT8 şanzımana bağlı 110 HP (80 kW) elektromotor destekliyor.

13,2 kWh kapasiteli Lityum-iyon batarya ile standart olarak 3,7 kW tek fazlı şarj ve 7,4 kW tek fazlı şarj cihazı olmak üzere farklı kullanım gereksinimlerini ve şarj çözümlerini karşılayan iki farklı entegre şarj çözümü bulunuyor.

Tahmini şarj süreleri aşağıdaki gibidir:

7,4 kW Wall Box ile: tek fazlı 7,4 kW entegre şarj cihazı ile 1 saat 45 dakikada tam şarj
Güçlendirilmiş soket (16A) ile: tek fazlı (3,7kW) entegre şarj cihazıyla 4 saatte tam şarj
Standart priz (8A) ile: tek fazlı (3,7 kW) entegre şarj cihazıyla 7 saatte tam şarj
Modern ve konforlu iç mekan dizaynı
Yenilenen ve modernize edilen i-Cockpit’e vurgu yapmak üzere yeni kaplama ve yüzeyler devreye giriyor. Yine bu kaplama ve yüzeyler iç mekandaki kalite algısını önemli oranda artırıyor. Yeni Peugeot SUV 3008’in iç mekan tasarımında; GT/GT Pack versiyonlarında yeni kırmızı Nappa deri döşeme seçeneği, GT/GT Pack versiyonlarında yeni Mistral Black PET/Alcantara döşeme, tüm versiyonlarda Tramontane dikişli yeni Mistral napa deri döşeme, ALLURE/ALLURE Pack versiyonlarında yeni yarı deri ve kumaş döşemeler, GT/GT Pack versiyonlarında yeni Dark Lime Wood ve krom eklentilere sahip cam düğmeleri, GT/GT Pack versiyonlarında yeni ‘Çerçevesiz’ dikiz aynası ve yeni özel dekoratif süslemeler kalite algısı daha da artıyor.

Yeni SUV 3008’in akıllı teknolojileri

Yeni Peugeot SUV 3008, araca entegre teknolojilerin bir parçası olarak en güncel sürüş destek sistemleri ile donatılmış. Gece Görüş özelliği, gece veya görüşün kısıtlı olduğu sürüş koşullarında otomobilin önündeki canlıları (yayalar/hayvanlar) algılıyor. Sistem, uzun hüzmeli farların menzilinin 200-250 m ilerisine kadar bir menzil sunuyor ve algıladığı canlıyı dijital göstergenin ortasında, yani sürücünün görüş alanında gösteriyor.

Dur-Kalk özelliğine sahip Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (EAT8 otomatik şanzıman), durma süresinin üç saniyeden az olması halinde aracın otomatik olarak yeniden harekete geçmesini sağlıyor. Aksi durumlarda gaz pedalına veya direksiyon simidi kumandasına küçük bir dokunuş işlevi yeniden başlatıyor. İşlev 0 km/s’den itibaren çalışıyor ve Drive Assist Plus paketinin parçası olarak sunuluyor.

Şerit Konumlandırma Asistanı (Dur-Kalk özelliğine sahip ACC ile birlikte) sürücünün şeritteki konumu belirlemesine izin veriyor. Sistem sürücünün ellerini direksiyon simidinde tutmasını gerektiriyor ve Sürüş Asistanı Plus paketinin parçası olarak sunuluyor.
Çarpışma Riski Uyarısı ile en güncel Otomatik Acil Fren özelliği (versiyona bağlı olarak 5 km/s’den 140 km/s’ye kadar gece ve gündüz sürüşlerinde yayaları ve bisikletlileri algılıyor)
Kapsamı genişleyen Trafik İşaretleri Tanımlama Sistemi (dur, tek yön, sollama yok, vb.)
Manuel şanzımanda 30 km/s fonksiyonuna sahip Adaptif Hız Sabitleme Sistemi araçlar arası mesafeyi ayarlama imkanı sunuyor,
180° açılı geri görüş kamerası ile Visiopark 1
360° açılı ön ve arka görüş kamerası ile Visiopark 2
Paralel veya dikey park etmede aktif yardım özelliği ile Park Assist
İstem dışı şeritten (veya yoldan) ayrılmaya karşı aktif uyarı ve yörünge düzeltmesi
Sürücü Dikkat Uyarısı, 65 km/s ve üzerindeki hızlarda uzun süreli sürüşlerde direksiyon simidindeki mikro hareketleri analiz ederek sürücünün dikkatini tespit ediyor
Otomatik uzun ve kısa far geçiş asistanı
Hız sınırı işaretlerini algılama ve önerme
Aktif Kör Nokta İzleme Sistemi (yörünge düzeltmeli) 12 km/s ve üzerindeki hızlarda çalışıyor
Gelişmiş Çekiş Kontrol Sistemi, belirli lastik tipleriyle Normal, Kar, Çamur ve Kum olmak üzere dört sürüş modu ile aracı yol şartlarına uyarlama olanağı sunuyor.
Eğim İniş Asistanı (HADC), dik eğimli sürüşlerde aracı ve çizgisini güvenli bir şekilde kontrol etme olanağı sağlıyor.
Eller serbest bagaj kapağı
Çift camlı açılır tavan
Çok nokta masajlı koltuklar
Elektrikli el freni
Akıllı telefonlar için Apple CarPlay ve Android Auto bağlantı protokollerini içeren MirrorScreen uyumluluğu sayesinde bilgiler merkezi ekrana entegre edilebiliyor. Kablosuz akıllı telefon şarj özelliği dışında cihazları şarj etmek üzere ön tarafta bir USB soketi ve arka koltuklar için iki yeni USB soketi bulunuyor.

Yeni Peugeot SUV 3008, sunmuş olduğu yüksek ses performansıyla yolculukları keyfe dönüştüren 515 Watt FOCAL® gelişmiş Hifi sistemi ile donatılabiliyor. Bir diğer önemli yenilik olarak tweeter ve mid hoparlörler için belem bronz kapaklar sunuluyor.

Yeni SUV 3008, 129 gr/km’den başlayan CO2 emisyon değerleriyle aşağıdaki içten yanmalı motorlarla sunuluyor. Euro 6 normuna ve WLTP protokolüne (Dünya Genelinde Uyumlu Test Prosedürü) uygundur.

Yeni Peugeot SUV 3008 donanım paketleri Markanın yeni ürün stratejisine uygun olarak üç donanım seviyesi bulunuyor. Bunların her biri, daha fazla konfor, görsellik veya sürüş desteği arayan müşterilerin beklentilerini karşılamak için “Pack” adı altında donanım paketleriyle tamamlanabiliyor

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site