Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Yeni Ferrari GTC4Lusso 2016 Model Teknik Özellikleri
Yeni Ferrari GTC4Lusso 2016 Model Teknik Özellikleri

Yeni Ferrari GTC4Lusso 2016 Model Teknik Özellikleri

İtalyanların efsane spor otomobil üreticisi ferrari, 4 koltuklu modeli olan FF’i isim değiştirerek 2016 Yeni Ferrari GTC4Lusso olarak karşımıza çıkardı.

1960’lı yıllarda yollarda olan Ferrari 330 GTC ve 250 GT Berlinetta Lusso modellerinden esinlenerek FF modelinin varisi olarak üretilen Ferrari GTC4Lusso, markanın dört tekerlekten çekiş serisinin son ürünü olarak yerini aldı. Bu otomobil 2+2 koltuk düzeni ve dört çekiş sistemi ile diğer birçok ferrari ailesinin üyelerinden ayrılıyor.

Aslında FF’in temellerinin birçoğu korunarak üretilen bu araç; dış tasarımda daha dinamik görünüm, iç mekanda teknoloji ile daha bütünleşik ortam ve kaput altında daha fazla güç üreten motorla ayrım çizgisini belirliyor.
2
Öyle ki % 47-53 ağırlık dağılımı, 6.3 litrelik 12 silindirli motoru ve toplam boş ağırlığı ile ferrari ff (660 beygir 683 nm tork) ile bir farkı yoktur. Aradaki en belirgin teknik farklılıklara baktığımızda +30 beygir +14 nm tork değeri, + 0,3 saniye daha iyi 0-100 km/s hızlanma değeri, performans alanında ortaya çıkıyor. Boyutsal olarak baktığımızda ise Yeni Ferrari GTC4Lusso +15 mm daha uzun, +27 mm daha geniş ve +4 mm daha yüksek gövdesi ile ff modeline göre farkını ortaya koyuyor.

Yeni ferrari gtc4lusso sadece teknik kapsamda değil iç mekanda sunduklarıyla da öne çıkıyor. Kadranda pek değişim yaşamasa da direksiyon simidi, klima havalandırma kanalları, 10.25 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, klima kontrol alanı, ön yolcu kısmına bakan konsol tarafında yer alan oldukça geniş bilgi ekranı gibi detaylar, bu süper spor otomobil de yapılan belirgin yeniliklerden sadece birkaçını oluşturuyor.
Daha önce Ferrari FF’i yakından incelediğim için görsellerden yola çıkarak gtc4lusso üzerindeki değişimin oldukça kapsamlı olduğunu söyleyebilirim. Fakat şununda altını çizmem gerekiyor. Tüm bu yenilikler, daha önce ferrari ff için beklenen makyaj operasyonunu karşılayacak kapsamım ötesinde olmamış. Evet görünümde belirgin farklılıklar var. Araç daha da güçlendirilmiş ve performans olarak iyileştirme yaşamış ama kullanılan motor ve ağırlık bakımından bir değişim yaşamaması ve FF’in genel hatlarının dışına çıkmaması, ferrari gtc4lusso modelinin aslında ferrari ff’in facelift yaşamış hali olduğunu apaçık ortaya koyuyor.
1
Zaten Ferrari medya ekibi tarafından gelen açıklamalarda bu kapsamda oldu. Aktaracağım bilgiler bu kadar. Mart ayında kapılarını açacak olan 2016 cenevre auto show da aracın sergileneceğinin bilgisini de vereyim. Tabi bunun yanı sıra diğer detaylarda ortaya çıkacak. Özellikle kullanılan şanzımanı çok merak ediyorum. En azından bu bilgi de netleşecektir. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğim.

2016 Yeni Ferrari GTC4Lusso Teknik Özellikleri
Motor: 6.3 lt V12 690 beygir 697 nm tork
Performans: 0-100 km/s: 3.4 saniye – Maksimum hız: 335 km/s
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4922 mm / 1383 mm / 1980 mm
Boş Ağırlık: 1790 kg

 

4 5 3

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site