Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Yeni Ford Fiesta 2022 Model Özellikleri
Yeni Ford Fiesta 2022 Model Özellikleri

Yeni Ford Fiesta 2022 Model Özellikleri

Yeni Ford Fiesta 2022 Model Özellikleri

Yeni Ford Fiesta, karakteristik özelliklere sahip dış tasarımı, gelişmiş teknolojik özellikleri ve hibrit dahil olmak üzere birbirinden farklı model seçenekleriyle geleceğe hazır. Trend, Titanium, ST ve Active modellerinin her biri daha fazla renk seçenekleri, jant tasarımı ve iç tasarım detaylarından faydalanıyor. Yeni Fiesta ailesi oldukça belirgin özelliklere sahip Titanium, ST ve Active modellerinin yanı sıra karakteristik özelliklerini güçlendiren Vignale paketleri ile de sevenlerine birçok farklı seçenek ve özellik sunuyor.

Yeni Ford Fiesta, sade, duyarlı ve yakıt tasarruflu sürüş deneyimini EcoBoost 48 voltluk hafif hibrit ve EcoBoost benzinli güç aktarım organları ile sağlıyor.

Kullanım maliyetlerini düşürme hedefiyle tasarlanan EcoBoost Hibrit modellerde standart jeneratör yerine ‘Kayış Tahrikli Entegre Jeneratör’ (BISG) yer alıyor; bu da genellikle fren ve yavaşlama sırasında azalan enerjinin geri kazanılmasını ve depolanmasını sağlıyor. BISG, 48 voltluk lityum-iyon, hava ile soğutulan aküyü şarj ediyor ve böylelikle yakıt tasarrufu sağlıyor.

EcoBoost Hibrit ile daha fazla yakıt verimliliği
Yeni Fiesta’nın 1.0-litre EcoBoost Hibrit motoru ise EcoBoost motora kıyasla %5 oranında iyileştirme sağlıyor ve buna bağlı olarak da şehir içi kullanımda %10’a kadar tasarrufu mümkün kılıyor.

 

yeni-ford-fiesta-2022-model-ozellikleri

Yeni Ford Fiesta’nın tasarım detayları
Yeni Fiesta, kompakt SUV Ford Puma tarafından da kullanılan, başarısı kanıtlanmış Ford B- otomobil mimarisinden ilham alıyor. Serinin yeni dış tasarımında burun kısmının yüksekliğini artıran motor kaputu ve daha geniş üst ızgaralar yer alıyor. Ford’un “mavi oval” amblemi artık motor kaputunun kenarında değil, ızgara içinde yer alıyor ve yolda kendini daha fazla gösteriyor.

Daha Sportif: Fiesta ST
Ford Performansı’ndan ilham alan ST modelinde daha sportif özelliklere sahip; bal peteği görüntüsünde, parlak siyah renkte yeni üst ızgaralar bulunuyor. Geniş yan havalandırma ızgaraları otomobilin gövde rengiyle aynı renk. Daha geniş ve daha alçakta yer alan ızgara da serinin sportif ruhunu besliyor.

Maceracı: Fiesta Active
SUV’dan izler taşıyan Active modelini diğer modellerden, maceracı karakterini ortaya koyan sert çizgilere sahip tasarım detayları ayırıyor. Parlak siyah renkteki geniş üst ızgara, daha yüksek ve çıkıntılı yan havalandırma ızgaraları, Active serisinin Crossover duruşunu oldukça şık bir şekilde yansıtıyor.

Matrix LED Far 1 teknolojisi tüm koşullarda yoldaki görüşünüzü iyileştirmek ve güven vermek üzerine tasarlandı. Uyarlanabilir far yuvaları, düşük hızdaki manevra veya ön cam sileceklerinin çalışmasını algılayabiliyor. Böylece Manevra Farı ve Kötü-Hava Farı fonksiyonları devreye giriyor ve otomatik olarak farları sürücünün daha net görmesini sağlayacak şekilde ayarlıyor. Her koşulda sizi düşünen bu akıllı teknoloji, kötü hava şartlarında da daha fazla görüş alanı sunuyor. Hem görüş alanınızı artırıp hem de diğer sürücülerin gözünü almayan bu teknoloji, sürüş teknolojilerinde gelinen en son noktalardan biri.

Yeni Fiesta’nın konforlu iç dizaynı
2022 Ford Fiesta’nın 12.3 inçlik TFT dijital gösterge ekranı var. Tamamen kişiselleştirilebilen bu ekranın teması, sürüş moduna göre farklılık gösteriyor. Sürücü asistanının uyarıları için bu ekranda ayrı bir alan da mevcut. Fiesta’nın konsolunun ortasında SYNC 3 multimedya sistemi için ayrı bir 8 inç dokunmatik ekran da sizi bekliyor.

SYNC 3 ile dikkat seviyesi maksimumda
Ford Fiesta serisinde sizi bekleyen yeni nesil teknolojiler, sürüşü çok daha konforlu ve kolay hale getiriyor. Farkındalık odaklı (blogdaki mindfulness içeriğine link verilecek) “Local Hazard Information 1” programı ile sürücüleri yaklaşan tehlikelere karşı uyarıyor ve her zaman sürücülerin dikkat seviyesini maksimumda tutuyor.

SYNC 3, basit sesli komutlarla sesi, navigasyon sistemini ve bağlantılı akıllı telefonları kontrol etmeyi mümkün kılıyor. Sistem Apple CarPlay ve Android Auto™ ile uyumlu ve 8 inçlik bilgi eğlence sistemi ile destekleniyor. Dokunmatik ekran, tutma ve kaydırma hareketleriyle yönetilebiliyor ve kullanılabilir arka görüş kamerasından 180 derecelik görüntüyü ekrana yansıtabiliyor. Daha üst serilerde akıllı telefonlar için kablosuz şarj bölmesi ve 10 hoparlörlü, bir adet entegre subwoofer ile 575 watt’lık Dijital Sinyal İşleme Amfisi içeren Bang and Olufsen Ses Sistemi müzik keyfinizi zirveye taşıyacak.

 


Yeni Model Otomobiller için
Tıklayın

Otomobil Kampanyaları için Tıklayın

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site