Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Yeni Model FIAT Egea Hybrid 
Yeni Model FIAT Egea Hybrid 

Yeni Model FIAT Egea Hybrid 

Yeni Model FIAT Egea Hybrid  modeli Nisan ayında yollara çıkıyor

2022 yılına yeniliklerle başlayan Fiat’ın başarılı modeli Egea, Ocak ayında tanıtımı yapılan Cross Wagon’dan sonra hibrit motor seçeneğiyle de dünya yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni nesil hibrit motor seçeneğine sahip, otomatik vitesli Fiat Egea’lar Nisan’dan itibaren Türkiye’de ve dünya pazarlarında Fiat bayilerindeki yerlerini alacak.

Fiat Egea’nın yeni hibrit versiyonu, yüksek performansını 130 HP güç ve 240 Nm torka sahip, 1,5 litrelik 4 silindirli turbo benzinli FireFly motor ile 48-Volt bataryaya sahip 15 kw’lık elektrik motorundan elde ediyor. Egea Hybrid’de BSG (Belt Start Generator) ve 15 kw’lık elektrikli motor 130 beygirlik içten yanmalı motoru destekliyor. Gelişmiş hibrit teknolojisi, %100 elektrikli sessiz çalıştırma, park etme ve tamamen elektrikli sürüşe imkan sağlıyor.

Fiat Egea Hybrid, elektrik motoru sayesinde içten yanmalı motorun ısınma fazında oluşan yakıt tüketimi ve emisyonun düşürülmesi sağlanıyor. Egea’daki hibrit teknolojisi; aracın sessiz, akıcı, yakıt harcamadan, %100 elektrikli modda kalkış yapabilmesine (e-launch) ve düşük devirde tamamen elektrikli modda ilerlemesine (e-creep) imkan sağlıyor. Egea Hybrid, sadece elektrik motorun gücü ile yoğun ve sıkışık trafikte kısa mesafelerde gaz pedalına basmadan ilerleyebiliyor (e-queueing).

Egea Hybrid tamamen elektrik modunda park edilebiliyor (e-park). Hem frenleme hem de yavaşlama esnasında enerji geri kazanımı ile bataryasını şarj edecek şekilde geliştirilen Hibrit Egea, performanstan ödün vermediği gibi elektrikli ve benzinli motorları arasındaki geçişleri kullanıcısına hissettirmeden maksimum sürüş konforu sağlıyor.

Fiat Egea Hybrid, 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ilk defa satışa sunuluyor
Egea Hybrid ile birlikte 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman da Fiat markasında ilk defa satışa sunuluyor. 7 ileri otomatik vitesli Egea Hybrid, 0’dan 100 kilometre hıza 9 saniyede çıkarken, yakıt tüketiminde de önemli bir avantaj sağlıyor ve şehir içi kullanımda 100 kilometrede 4,7 litrelik (WLTP) tüketim değerine ulaşıyor. Egea’daki hibrit teknolojisi, yine Fiat modellerinde bir ilk olarak, sürüş sırasında benzinli motoru tamamen kapatarak WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) çevriminin %47’sinin benzinli motor çalıştırılmadan tamamlanabilemesini sağlıyor. Bu oran şehir içi çevrimde %62’ye kadar çıkabiliyor. Sonuç olarak, yeni 48-Volt hibrit benzinli motor, şehir içi kullanımda hem benzinli hem de dizel motorlara oranla daha düşük yakıt sarfiyatı sağlıyor.

Yeni Egea Hybrid, tüm bu özellikleriyle sınıfındaki en iyi 48-Volt Hibrit motor seçeneğini sunuyor
Hibrit motor seçeneği ile daha çevreci olan Fiat Egea, ileri sürüş teknolojisini de tüm kullanıcıları için ulaşılabilir kılmaya devam ediyor. İleri sürüş destek sistemleri (ADAS) ile donatılan hibrit motorlu Egea, ailenin tüm üyelerinde olduğu gibi, ‘Trafik İşareti Tanıma Sistemi’, ‘Akıllı Hız Asistanı’, ‘Şerit Takip Sistemi’, ‘Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi’, ‘Akıllı Uzun Far’ ve ‘Kör Nokta Uyarı Sistemi’ gibi güvenlik donanımlarını Urban donanım seviyesinden itibaren seçilebilir hale getiriyor.

Hayatı kolaylaştıran, ‘anahtarsız giriş ve çalıştırma’, ‘kablosuz akıllı telefon şarjı’, ‘kablosuz multimedya bağlantısı’ ve (Sedan gövde tipinde) ‘otomatik bagaj açma sensörü’ gibi özellikleri ise Lounge donanım versiyonunda sunulmaya devam ediliyor.

Fiat Egea Hybrid ne zaman gelecek
Fiat Egea Hybrid, Türkiye’de Sedan, Hatchback, Cross ve Cross Wagon gövde tiplerinde, 3 donanım seviyesinde; Easy (Sedan)/Street (Hatchback ve Cross’ta), Urban ve Lounge otomatik şanzıman ile Nisan ayında satışa sunulacak. Egea ailesinin 1.6 Multijet II 130 hp Dizel DCT otomatik şanzımanlı versiyonları da yine tüm gövde tiplerinde aynı anda ve Mart ayının ikinci yarısında Fiat showroomlarındaki yerini alacak.


Yeni Model Otomobiller için
Tıklayın

Otomobil Kampanyaları için Tıklayın

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site