Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Toyota C-HR 2017 Model Ne Zaman Geliyor ?
Toyota C-HR 2017 Model Ne Zaman Geliyor ?

Toyota C-HR 2017 Model Ne Zaman Geliyor ?

Uzun süredir konuşulan dedikoduların sonunda Japon otomobil üreticisi Toyota da crossover segmentine adım atıyor. Toyota, mart ayının ilk haftasında başlayan ve İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen Cenevre otomobil fuarında concept modeliyle tanıtılan 2017 Toyota C-HR’ın üretimine 2016 yılının sonunda başlanacağını ve bu aracın 2017 yılında tüm dünyada yollarda olacağını açıkladı.
Gün yüzüne çıkan ilk fotoğraflara bakarsak; konsept modeline olabildiğince yakın kalınarak yolcularda klostrofobi yaratacak bir ortamda hissettirmemek için gerçeklik çizgilerinin sınırları zorlanmış. Ve sanırım ilk defa agresif çizgilere sahip bir Toyota göreceğiz yollarda.

raç hakkında hala çok fazla bilgi verilmiş değil. Yapılan açıklamalara göre verebileceğimiz birkaç bilgi ise su şekilde. Öncelikle 2017’de Avrupa yollarında daha sonra yılın son aylarında ise Amerika yollarında boy gösterecek olan 2017 model Toyota C-HR Avrupa pazarı için Sakarya’daki Toyota fabrikasında üretilecek. Amerikan pazarı için geçtiğimiz yılın kasım ayında LA otomobil fuarında Scion markası altında tanıtımı yapılan 2017 model Toyota C-HR için Toyota fikir değiştirmiş. Amerika da dahil olmak üzere tüm dünyada Toyota markası altında üretilecek.

İç dizaynı için herhangi bir fotoğraf ya da bilgi bulunmayan 2017 model Toyota C-HR için Toyota’nın vermiş olduğu tek bilgi en yüksek kalite malzemelerin kullanılacağı ve en yüksek kalitede sürüş konforu vermek için dizayn edileceği.

Toyota’nın yeni küresel mimarisi (TNGA) platformu üzerine üretilen 2017 model Toyota C-HR ilk etapta benzinli-elektronik hybrid motor seçeneğiyle satışa sunulacak. Araç için daha sonra yeni bir motor tipi sunulup sunulmayacağı belli değil. Hoş, henüz bu hybrid motorun teknik özellikleri hakkında da bir bilgi mevcut değil.

TNGA platformuyla daha önce Prius’u görmüştük simdi ise 2017 model Toyota C-HR’ı izleyeceğiz. Ve bundan sonra üretilecek olan bütün Toyota modelleri bu platform altında üretilecek.

2017 model Toyota C-HR’ın bir süredir crossover segmentinde pazarda boy gösteren Jeep Renegade, Mazda CX-3, Nissan Juke, Fiat 500X, Honda HR-V ve Chevrolet Trax gibi birçok rakibi arasında nasıl bir yer edineceğini 2017 yılı itibariyle görmek için sabırsızlanıyoruz.

2017-toyota-c-hr-4 2017-toyota-c-hr-2 2017-toyota-c-hr-8 2017-toyota-c-hr-7 2017-toyota-c-hr-3

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site