Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Mazda Spor Coupe MX-5 Yenilendi
Mazda Spor Coupe MX-5 Yenilendi

Mazda Spor Coupe MX-5 Yenilendi

Mazda’nın spor Coupe’si MX-5 2017 yılı itibariyle makyajlı haliyle kullanıcılara sunulacağı duyuruldu. Araç görsellerini takipçileri ile paylaşan Mazda 2017 yılı için bir atılım daha yaparak Dünya çapında bugüne kadar 1 milyon adet üretilmiş aracını yenilediğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Mazda yeni SUV’u CX-4’ün görüntüleri basına sızdırılması ile 2017 yılına ne kadar sıkı hazırlandığını kanıtlamıştı. Bu sefer Mazda MX-5 için görselleri kendi paylaşmayı tercih etti. Araç selefine göre oldukça değişmiş görülüyor.

Yeni Kasa Mazda MX 5 RF

 

Mazda-MX-5_RF_2017_1280x960

Kompakt özellikleri korunarak yeniden tasarlanan Mazda MX-5 geleneksel ön tasarımını oldukça korumuş. Ön farlarda yapılan değişiklik aracın çok daha küçük farlar ile kompakt yapısına ve spor tasarımında bütünlüğü sağlamış. Yanlızca ön kısımda değil arka kısımda da far tasarımları oldukça minimalist ve normalden çok daha küçük tercih edilmiş. Bu da aracın olduğundan daha ufak ancak daha sportif durmasına yardımcı olmakta. Özellikle arka tasarımı itibariyle yeni Mazda MX-5’da bir Lotus tasarımı havası hissedilmesine yardımcı oluyor.

Farların haricinde özellikle aracın tasarımında gördüğümüz en büyük değişiklik ön kaputun daha eğimli olması. Bu eğim araca aerodinamik anlamda yere daha iyi basmasını sağlarken özellikle performans ve yakıt tasarufu sağlamakta. Özellikle daha eğimli ön tasarım aracın önden arkaya bir bütünlük içerisinde uzanmasını sağlayacak bir tasarım olmasını sağlamış.
Mazda-MX-5_RF_2017_1280x9601
Aracın görsellerinin paylaşılmasının ardından en büyük merak konusu aracın performansının ne olacağı konusunda yoğunlaşmakta. Ancak Mazda bu konuda ser verip sır vermemiş. Henüz teknik bir veri söz konusu değil ancak araç için 1.6 ve 2.0 litre civarında 170-200 beygir bandında bir motor ile satışa sunulacağı şimdiden söylentiler arasında yerini aldı. Bizler Otomovi olarak aracın teknik detayları çıkar çıkmaz sizlerle paylaşmayı ümit ediyoruz.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site