Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Yeni Hyundai Elantra’nın Özellikleri 2016 Model
Yeni Hyundai Elantra’nın Özellikleri 2016 Model

Yeni Hyundai Elantra’nın Özellikleri 2016 Model

Yeni Hyundai Elantra

Hyundai markasının kompakt sedan modeli Elantra yenilenen görünümüyle showroomlarda yerini aldı. Hyundai Elantra’nın yeni tasarımında, markanın İ30 ve Tuscon gibi modellerinde de gördüğümüz yeni radyatör formu ilk dikkati çeken unsurlar arasında. Hyundai Elantra’nın kavisli ve belirgin hatlara sahip önceki tasarımı yerini daha sade ve gergin hatlardan oluşan bir görünüme bırakmış. Ön tamponun yanlarında sis farlarının da bulunduğu geniş kanallar Yeni Hyundai Elantra’ya güçlü bir görünüm kazandırmış. Arka stop sinyallerinin tasarımı ise Hyundai Tuscon ve Hyundai i20 modellerine de gördüğümüz yapıda. Aracın aerodinamiğine olumlu katkıda bulunan yeni tasarım anlayışı sayesinde rüzgar direnç katsayı değeri (cw) 0.27 olarak elde edilmiş. Bu değerin düşük olması yakıt tüketimi ve aracın içindeki ses düzeyini olumlu bir şekilde etkiliyor.

Yeni Hyundai Elantra’nın Boyutları

Yeni Hyundai Elantra’nın boyutlarında önemli bir değişiklik gözlemlenmiyor. 2016 model Yeni Hyundai Elantra; dış toplam uzunluk 4.570 mm, toplam genişlik 1.800 mm, toplam yükseklik 1.450 mm. ölçülerinde. Yeni Elantra’nın bagaj hacmi 458 lt, yüksüz araç ağırlığı (en hafif) 1.295 kg, yüksüz araç ağırlığı (en ağır) 1.390 kg.

Yeni Hyundai Elantra’nın Özellikleri

Aracın şasisinde kullanılan yüksek dayanımlı çelik miktarı % 53 olarak açıklanmış. Bu aracın yol tutuşunu, performansını ve dayanıklılığını arttıran önemli bir özellik. Diğer taraftan aracın kabininde önceki modele göre önemli değişiklikler yapılmış. Hyundai Elantra’nın dış yapısında uygulanan tasarım anlayışı sedan otomobilin iç ortamında da devam bir bütünlük içinde sürdürülmüş. Yeni Hyundai Elantra modelinin iç ortamı sadeliğin hakim olduğu kaliteli bir görünüme sahip. Kokpitte 7 ve 8 inch genişliğinde, Apple Car Play ve Android Auto bağlantı özelliğine sahip multimedya eğlence sistemi bulunuyor. Günümüzde yeni otomobil modellerine baktığımızda, akıllı telefonların otomobil elektronik sistemleriyle entegrasyonunun gittikçe arttığını görüyoruz. Yeni Hyundai Elantra donanım özellikleri arasında; Elektronik denge kontrolü (ESC), Lastik basınç takip sistemi (TPMS), Otomatik Buğu Çözücü bulunuyor.

Yeni Hyundai Elantra Motor Seçenekleri
Yeni Hyundai Elantra 1 benzinli ve 1 dizel olmak üzere 2 farklı motor ve 3 farklı şanzıman seçeneği ile satışa sunuluyor. Hyundai ‘nin 1.6 MPi benzinli motoru 6.300 devirde maksimum 127 ps ve 4,850 devirde 155 nm. tork üretiyor. CRDi 1.6 litre dizel motor, 4.000 devirde maksimum 136 beygir güç ve DCT’li modellerde 1.750 devir itibariyle 300nm tork üretiyor.

Yeni Hyundai Elantra 2016
Hyundai, 2016 model Yeni Elantra’da 3 yıl / sınırsız km, 5 yıl / 100.000 km veya 7 yıl / 80.000 km garanti seçenekleri sunuyor.

Hyundai Motor Company
1967’de kurulan Hyundai Motor Company bugün otomotiv üretiminde Kore’nin tartışılmaz lideri, dünyanın ise önde gelen otomotiv üreticilerindendir. Hyundai Motor Company’nin yılda 1.7 milyon adetlik üretim kapasitesine sahip Ulsan fabrikası, dünyanın en büyük entegre otomotiv üretim tesisidir.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site