Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » TRAMER Bilgi Sistemi Ne Kadar Güvenli ?
TRAMER Bilgi Sistemi Ne Kadar Güvenli ?

TRAMER Bilgi Sistemi Ne Kadar Güvenli ?

Trafik Sigortası Bilgi Merkezi (TRAMER) tüm sigorta bilgilerinin muhafaza edildiği ve gerekli durumlarda ilgili kişilere sunulduğu veri deposu olarak hizmet sunmaktadır. Genel sigorta verilerinin yanı sıra araç sahiplerine ait sigorta verileri de bu merkez tarafından güvence altına alınmıştır. Bir araca ait bilgilere ulaşmak istiyorsanız TRAMER sistemini güvenle kullanabilirsiniz.

Özellikle aracın daha önce bir kazaya karışıp karışmadığı üzerinde herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmadığı bu sistem üzerinden çok kolay ve hızlı bir şekilde sorgulanabilmektedir. Sadece araç alım satımı içinde yer alan kişiler değil aynı zamanda sigorta şirketleri de trafik sigortası ve kasko işlemleri için bu sistemde faydalanmaktadır. TRAMER sistemi araç bilgilerini ve sigorta sistemini takip etmek amacıyla hayata geçirilmiştir.

Bu sistemin çok sayıda faydası vardır hem araç bilgileri tek bir merkezde toplanmış olunur hem de sigorta sistemine ait sayısal verilere bu sistem sayesinde çok kolay ulaşılabilmektedir. Güven açısından baktığımızda belli kazalar sigorta aracılığıyla ödendiği zaman direk olarak sisteme kaza olarak giriş yapılır bu da ilgili aracın plaka kodunu sistem üzerinden sorgulatarak öğrenebilirsiniz. Güvenli olmayan kısmı ise sigorta üzerinden olmayan hasarların elden tamir edilmesidir.

Sigorta sistemine bağlı olmadan ilgili araç tamir görmüşse bu durum sisteme yansımaz ve siz bunu aracı ustaya göstermediğiniz sürece anlayamazsınız. Bu konularda şüpheniz varsa mutlaka öncesinde aracı ilgili servise ya da ustasına göstermeniz gerekir. Yeni araçların çoğunda meydana gelen hasarlar ve diğer sigorta bilgileri bu sistem üzerinde yer alır. Özellikle kasko sigortasına sahip tüm araçlar olası kazalardan sonra ortaya çıkan büyük masrafları cebinden ödemek istemezler ve kaskoya ödetirler.

Kasko sistemine girilen her hasar durumu da direk olarak sisteme yansır. Bir araç hakkında sigorta ve kaza bilgilerine TRAMER sistemine mesaj göndererek ulaşabiliyorsunuz. Bu sistem sayesinde ilgili araç hakkında çok uzun araştırmalar yapmanız gerek yoktur. Özellikle alacağınız araç konusunda tam bir fikir sahibi değilseniz TRAMER sistemi üzerinden sorgulama yapmak size çok büyük zaman kazandırır. Sistem genel olarak güvenlidir ancak eski araçlarda servise ya da ustaya göstermekte fayda vardır

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site