Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Tüm Mercedes-AMG modelleri elektrikli olacak
Tüm Mercedes-AMG modelleri elektrikli olacak

Tüm Mercedes-AMG modelleri elektrikli olacak

Mercedes-AMG patronu, 2021 yılından sonra piyasaya sürülecek her modelin elektrikli olacağını açıkladı.

Daimler’in hızlı araçlardan sorumlu departmanı şu anda serisinde altı silindirli “53” modelleri ve F1 motorlu hiper otomobil “One” da dahil olmak üzere az sayıda hibrit araç barındırıyor.

AMG GT Concept’in hibrit ünitesi birkaç yıl içinde üretim modeline taşınacak.

 

Mercedes-AMG-fotografi

AMG patronu aynı zamanda, 2017 Mercedes-AMG GT konseptinin hibrit motorunu üretim modeline yerleştirmeyi planladıklarını söyledi. İlerleyen yıllarda ortaya çıkması beklenen modelin, konseptteki 817 bg’lik çıkışını koruyup korumayacağı ise şu an için bilinmiyor.

Kısa süre önce tanıtılan GLS, 580 versiyonunda AMG çift turbolu 4.0 litrelik V8 motorunun yanında 48 voltluk bir elektrikli motorun desteğini alarak hafif hibrit bir model olacak. “2021 yılının başlarında elektrikli motoru olmayan tek bir aracımız bile olmayacak” diyen Moers’in açıklamalarına bakılacak olursa, içten yanmalı motorlara dönüş yapılması pek mümkün değil.

Mercedes-AMG artık tamamen elektrikli modellere yönelecek olsa da, performans departmanının yakın zamanda elektrikli olmayan bir model sunacağı biliniyor. 2.0 litrelik turboşarjlı benzinli motoruyla 426 beygir güç üretecek yeni A45’ten bahsediyoruz. Otomobili daha sonra büyük olasılıkla, A-Serisi Sedan, CLA ve GLA’nın 45 versiyonları takip edecek.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site