Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Yeni Skoda Slavia Özellikleri
Yeni Skoda Slavia Özellikleri

Yeni Skoda Slavia Özellikleri

İlginç bir hikâyesi olan Skoda’nın yeni aracı, üzerindeki sır perdesini kaldırdı ve sonunda bütün özellikleri ile birlikte otomobil sevenlerin beğenisine sunuldu.
Yeni Slavia, Skoda’nın öğrenci ekibi tarafından tasarlandı. Fakat öğrenci deyip geçmemek gerekiyor; araç hem görüntüsü hem de özellikleri ile piyasadaki pek çok aracı solluyor diyebiliriz.

Yeni Skoda Slavia

yeni-skoda-slavia-fotograflari-2

Skoda, geleneğini sürdürmeye devam etti ve sadece otomobile yatırım yaparak değil; geleceğin otomobil üreticilerine yatırım yaparak onlara önemli bir tecrübe kattı diyebiliriz.
Skoda’nın bünyesinde çalışan öğrenci ekipleri, yıllardır Skoda’nın otomobilleri ve parçalarından yola çıkarak belli konsept otomobiller üretiyorlar. İşte bu geleneğin yedinci üyesi olarak karşımızda duran yeni Skoda Slavia, bu geleneğin son aracı olarak tanıtıldı.

Yeni Skoda Slavia Teknik Özellikleri

Öğrenciler tarafından açık tavanlı bir “spor coupe” olarak tasarlanan aracın altında da yere yansıyan renkli LED ışıklar var. Özellikle az ışıklı ortamlarda LED ışıkların araca kattığı hava gerçekten görülmeye değer.

Tıpkı otomobilin dışı gibi içinde de sportif dokunuşlar ve hoş bir görsel bizleri karşılıyor. Bir multimedya ekran, dijital gösterge paneli ve klima kontrolü için küçük bir ekranın yer aldığı yeni Skoda Slavia, iç mekan tasarımı ile de dikkat çekiyor.

yeni-skoda-slavia-fotograflari-1

Aracın kaputunun altında Skoda’nın pek çok modelinde görmeye alışık olduğumuz 1.5 litrelik 150 beygir gücünde TSI motor yer alıyor. Bu motora yedi ileri çift kavramalı DSG şanzıman eşlik ediyor ve bu özellikler aracı havalı olduğu kadar güçlü de kılıyor diyebiliriz.
Skoda’nın bünyesinde yer alan öğrencilerin elinden çıkan bu otomobili satın almak ise ne yazık ki mümkün değil. Araç her ne kadar satışa çıkmayacak olsa da öğrencilerin son derece iyi bir iş çıkardığı ve gelecekte ortaya neler çıkartacakları şimdiden merak konusu oldu.

yeni-skoda-slavia-fotograflari

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site