Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Skoda Enyaq iV Tamamen Elektrikli Modeli
Skoda Enyaq iV Tamamen Elektrikli Modeli

Skoda Enyaq iV Tamamen Elektrikli Modeli

Alman otomotiv üreticisi Volkswagen’in sahibi olduğu Skoda, tamamen elektrikli modeli Enyaq tanıttı.

Volkswagen grubunun MEB adını verdiği elektrikli araç platformunu ilk kez kullandıkları Skoda’nın elektrikli SUV modeli Skoda Enyaq bizlerle.

Skoda’nın ilk tamamen elektrikli modeli olan Enyaq iV, iki farklı çekiş sistemi ile tanıtıldı. Arkadan itiş veya  dört çeker olarak satın alınabilecek olan Enyaq iV, tek şarj ile 510 km menzil sunuyor. Skoda geniş iç hacim ve pratikliği daha ileri seviye taşıyarak Octavia’ya yakın boyutlarla Kodiaq kadar geniş bir yaşam alanı sağlamayı başarmış.

 

Skoda Enyaq iV, Design Selection adını verdiği versiyonda kullanıcılarına daha iyi hissettiren, doğal, sürdürülebilir materyallerin olduğu bir konsept sunuyor. nyaq iV’nin kabininde diğer Skoda modellerinden daha büyük olacak şekilde 13 inç dokunmatik multimedia ekranı bulunuyor. Gelişmiş bağlantı özelliklerine sahip Skoda’nın tamamen elektrikli yeni SUV modeli her zaman çevrim içi ağa bağlı kalabiliyor. Batarya şarj durumu, kabin sıcaklığı gibi temel özellikler, Skoda Connect uygulaması işe uzaktan da yönetebilmek mümkün.

skoda-enyaq-tamamen-elektrikli-model-2021-fotograf-1

Skoda Enyaq iV ışıklandırılmış ön radyatör ızgarası dikkat çekiyor

Skoda, Enyaq iV’de 109 kW’dan 225 kW’a kadar beş farklı güçte elektrikli mot or seçeneği sunuyor. Giriş seviyesi olan model Enyaq 50 iV olurken, ürün gamının en üzerinde yer alacak Enyaq vRS iV 225 kW güce ve 460 Nm maksimum torka sahip. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip Enyaq vRS iV 0-100 km/s hızlanması ise sadece 6.2 saniye tamamlayabiliyor. Enyaq modelleri 160 km/s, Enyaq vRS ise 180 km/s maksimum hıza sahip.

Founders Edition ve Enyaq vRS iV modelleri, ışıklandırılmış radyatör ızgarası ile Kristal Yüze sahip iken Enyaq 80 iV ve Enyaq 80x iV versiyonlarında ise bu bir opsiyon olarak sunulacak.

 

Enyaq’da 55 kWh, 62 kWh ve 82 kWh olmak üzere üç farklı batarya seçeneği mevcut olacak. 125 kW’ya kadar olan süper hızlı şarj kapasitesine sahip Enyaq iV’de, 82 kWh’lık batarya, DC şarj noktasında yüzde 5’ten yüzde 80’e kadar sadece 38 dakikada dolabiliyor. Bununla birlikte AC şarj ünitesinde ise, batarya boyutuna bağlı olarak 6-8 saat arasında tamamen dolum gerçekleşebiliyor.

skoda-enyaq-tamamen-elektrikli-model-2021-fotograf-2

Skoda Enyaq Özellikleri

Enyaq iV  2,765 mm aks aralığına sahip uzunluğu 4,649 mm, genişliği 1,879 mm ve yüksekliği ise 1,616 mm. Kabinde şanzıman tünelinin olmamasıyla beraber içeride oldukça geniş bir yaşam alanı sunan Enyaq’ın bagaj kapasitesi ise 585 litre olarak açıklandı. Farklı yaşam tarzlarına sahip kullanıcıların beğenisini kazanacak olan Enyaq,1400 kg’ye kadar olan römork çekme kapasitesiyle de her türlü ihtiyacı karşılıyor.

skoda-enyaq-tamamen-elektrikli-model-2021-fotograf-3

 

Skoda Enyaq Foto Galeri için Tıklayın

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site