Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Yeni VW 1.5 Tdi Dizel ve 1.5 Tsi Benzinli Motorlar 2017’de Üretime Giriyor
Yeni VW 1.5 Tdi Dizel ve 1.5 Tsi Benzinli Motorlar 2017’de Üretime Giriyor

Yeni VW 1.5 Tdi Dizel ve 1.5 Tsi Benzinli Motorlar 2017’de Üretime Giriyor

Volkswagen, 1.5 litrelik TSI benzinli ve 1.5 litrelik TDI dizel yeni nesil dört silindirli motorlarını 2016 Nisan’da Viyana Sempozyumunda duyuracak. Yeni 1.5 dizel ve 1.5 benzinli motorlar 2017’de üretime girecek.

Volkswagen Grup, 11 milyon otomobili geri çağırmasına ve milyarlarca Euro ceza ödemesine neden olan “dieselgate” emisyon skandalından sonra ilk kez yeni nesil dört silindirli motorlar geliştirmeye hazırlanıyor. Yeni benzinli ve dizel motorlar Nisan ayında Viyana Motor Sempozyumu’nda tanıtılacak ve 2017’de üretime girecek. En yeni direkt enjeksiyon benzinli ve sabit basınçlı püskürtmeli dizel süreçleri üzerine geliştirilen motorlar modüler alüminyum krank muhafazası ve silindir başına sahip olacak ve 1.5 litre kapasiteyi paylaşacaklar.

Yeni motorlar pek çok Audi, Skoda, Seat ve Volkswagen modelinde, ilk olarak da makyajlı yedinci nesil Volkswagen Golf’de kullanılacak. Şu aşamada motorların Viyana Motor Sempozyumu’nda detaylı şekilde mi tanıtılacağı yoksa basitleştirilmiş tek silindirli konseptler ile kabaca çalışma prensipleri ve yanma özelliklerinin mi gösterileceği bilinmiyor.

Yeni turboşarjlı 1.5 litre dört silindirli benzinli motor Volkswagen Grubu’nun mevcut 1.4 litre dört silindirli motorunun yerini alacak. Kapasitedeki artışla motorun tork özellikleri gelişecek. Dizel cephesinde, yeni turboşarjlı 1.5 litre dört silindirli motorun emisyon skandalında büyük rol oynayan turboşarjlı 1.6 litre dört silindirli motorun yerini alması bekleniyor.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site