Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » 2017 Volvo V40 ve V40 Cross Country Özellikleri ve Detayları
2017 Volvo V40 ve V40 Cross Country Özellikleri ve Detayları

2017 Volvo V40 ve V40 Cross Country Özellikleri ve Detayları

Volvo, kompakt ürün ailesinin üyeleri olan V40 ve V40 Cross Country modellerini 2017 model yılında yenileyecek.

Dış cephe değişiklikleri arasında en önemlisi yeni ön panjur ve üzerindeki güncellenmiş Volvo logosu. Güncelleme ile birlikte V40 yeni “Thor’s Hammer” farlara kavuşuyor ve farlar modele yeni 90 Serisi ile uyumlu, etkileyici bir görünüm katıyor. Volvo Grup Satış, Pazarlama ve Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Björn Anwall açıklamasında “V40 Avrupa’da en çok satan Volvo modeli ve dünyada ikinci en popüler Volvo. Bu da onu firma için çok önemli yapıyor. 2017 model yılı güncellemeleri ile bu zaten başarılı olan modeli segmentteki müşteriler için daha da çekici hale getireceğiz” dedi.

Dış cephe güncellemesi ile V40’a beş renk seçeneği de geliyor. Bu renkler yeni Amazon Mavisi ve Kot Mavisi, ayrıca daha önce Volvo portfolyosunda zaten kullanılmakta olan üç renk; Patlak Mavi, Midye Mavisi ve Parlak Kum.

Volvo On Call

Volvo On Call akıllı telefon uygulaması uzaktan erişime ve geniş bir dizi araç içi özelliğin kullanımına imkan tanıyor. Uygulama önemli güncellemelerden geçti. Volvo On Call zaten giyilebilir bağlanabilirlik özelliklerine sahipti (Apple Watch/Android Wear), şimdi uygulamaya Microsoft Band 2 bağlanabilirliği ve bununla birlikte Windows 10 kullanan akıllı telefonlar için bazı özelliklerde sesli kontrol fonksiyonu da geldi.

Volvo On Call’daki diğer güncellemeler arasında kişisel takviminizi mobil uygulamaya bağlayan ve takvimdeki randevu destinasyonlarınızı navigasyona aktaran takvim entegrasyonu fonksiyonu da bulunuyor. 2016 Volvo On Call, 10 Volvo otomobile kadar kullanımı destekleyecek, bir filodaki tüm alışıldık fonksiyonlara erişim sağlayacak.

Volvo, Volvo On Call ile aynı zamanda Flic düğme uyumluluğunu sunuyor. Flic tek fiziksel düğmeyi çok sayıda görev için programlamaya olanak sağlıyor. Bu buton örneğin otomobilinizi kilitleyebilecek, ön ısıtmayı açıp kapatabilecek ya da Volvo On Call hizmetlerine kısa yoldan erişim sağlayacak.

Volvo artık Windows 10 için sıradan bilgisayarlar ve tabletlerde de otomobilinizle etkileşim için kullanılabilen Volvo On Call uygulaması ile destek sağlıyor.

Ayrıca ilk kez XC90 ile karşımıza çıkan “sıralama işaretleri” V40’ta da yer alacak, V40, R-Design ve V40 Cross Country modellerinde donanım seviyelerini, versiyonları ve sekiz yeni jant seçeneğini görselleştirecek.

Ödüllü Volvo Concept Estate’den alınan yeni City Weave döşeme, kömür/sarı direksiyon ile birlikte yeni modelin öne çıkan özelliklerinden. Çok sayıda yeni iç kabin panel döşemesi de sunulacak. Bunlar arasında tırtıklı alüminyum, siyah örgülü alüminyum ve gizli alüminyum bulunuyor. Kapı içlerindeki döşemeler kontrast renkte dikişler ile gelirken, V40’ta ilk kez opsiyonel olarak siyah tavan döşemesi sunuluyor. Yeni kapı dış saçları R-Design ve Inscription donanım seviyelerinde sunulacak ve yeni Volvo logolu bir anahtarlık da bulunacak.

İnovatif yaklaşım güç aktarım mekanizmalarında da devam ediyor. Volvo CO2 emisyonlarını popüler D2 manuel şanzımanında 89 g/km değerine kadar düşürmüş.

CleanZone teknolojisi

Volvo’nun iç kabin hava kalitesinde devam eden liderliği 40 Serisi’nde 2016’dan itibaren kontrol paneli hava girişlerinde CleanZone logosu ile vurgulanıyor. Volvo’nun ödüllü CleanZone teknolojisi dışarıdaki havanın kabine girmeden önce verimli şekilde filtre edilmesini garantiliyor. Büyük şehir alanlarında giderek artan zararlı kirli maddeler otomobilin içine girmeden ortadan kaldırılıyor. CleanZone teknolojisi Volvo’nun iç kabin deneyimini geliştirme çalışmalarını yansıtıyor, kabinde alerji riskini düşürüyor, kötü kokuları eliyor, hava kalitesini yükseltiyor.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site