Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Skoda Enyaq Coupe iV
Skoda Enyaq Coupe iV

Skoda Enyaq Coupe iV

Skoda Enyaq Coupe iV: zarif ve sportif elektrikli
Skoda, elektrikli ürün gamına bir yenisini daha ekledi. Tam elektrikli Enyaq iV’nin başarısının ardından ürün gamını zarif bir coupe SUV modeliyle genişletti.

Dünya prömiyeri gerçekleştirilen Skoda Enyaq Coupe iV, sportif hatlarıyla birlikte elektrikli otomobil dünyasına daha duygusal bir tasarım teması getiriyor. Bununla birlikte Skoda ilk kez tamamen elektrikli Enyaq iV ürün gamına RS versiyonu da ekliyor. Atletik ve zarif çizgileriyle öne çıkan Enyaq Coupe iV, aynı zamanda geniş bir yaşam alanı da sunuyor.

180 PS-299 PS arasında dört farklı güç çıkışına, iki farklı batarya boyutuna sahip Skoda Enyaq Coupe iV, arkadan itişli veya dört çeker versiyonları ile tercih edilebiliyor. WLTP normlarına göre 545 kilometreye kadar menzil sunan yeni model hızlı şarj kapasitesine de sahip.

Yeni modelin ürün yelpazesi, 62 kWs batarya ve 180 PS güç çıkışına sahip Enyaq Coupe iV 60 ile başlıyor. Ürün gamının en üzerinde ise daha büyük batarya ve ön aksa ikinci bir motor bulunan Enyaq Coupe iV 80x ve Enyaq Coupe RS iV bulunuyor. Modelin en performanslı versiyonu Enyaq Coupe RS iV 299 PS güç ve 460 Nm tork üretiyor. Bu yeni sportif versiyon, aynı zamanda markanın ilk tam elektrikli Skoda RS modeli oldu. RS versiyonu, her zaman olduğu gibi daha dinamik sürüş ile birlikte siyah tasarım detayları ve RS logoları ile öne çıkıyor.

Skoda’nın tamamen yeni elektrikli coupe’si, zaten başarılı olan Enyaq iV’nin rüzgar direnci katsayısını daha da iyileştirerek 0.234 cd’ye düşürdü. Skoda Enyaq Coupe iV bu sayede çok daha yüksek seviyede bir verimlilik sunuyor. Düşük direnç ile birlikte daha uzun menzil kat edebiliyor. Opsiyonel olarak tercih edilebilen çeki demiriyle 1,400 kg’ye kadar olan römorkları 8 derece eğime kadar çekebilme kapasitesine sahip. Enyaq Coupe iV’nin kendine özgü Skoda ızgarasını aydınlatan 131 LED’li Kristal Yüzü, son derece etkileyici bir ön görünüm sunuyor.

Tek bir şarjla daha duygusal tasarım, daha iyi aerodinamik ve geliştirilmiş menzil. Yeni tamamen elektrikli Skoda Enyaq Coupe iV’nin kullanıcısına sunduğu şey bu şekilde özetlenebilir.

Skoda Enyaq Coupe iV’nin gelişmiş sürücü yardım sistemleri
Travel Assist, sürüşü ve trafiği izlemeyi sizin için daha kolay hale getirmek için gerekirse aracın kısmi kontrolünü alabilir. Park yardımı sayesinde en dar park yerlerine bile sığabilirsiniz. LED teknolojisi daha iyi performans, daha düşük enerji tüketimi ve yeni güvenlik özellikleri sunuyor. Ön radar asistanı, çarpışma uyarısı için geliştirilmiş bir güvenlik sistemi. Bir çarpışma yakınsa, önlemek veya sonuçlarını en aza indirmek için frenler otomatik olarak devreye girer.

İç tasarım özellikleri
Yeni Enyaq Coupe iV’nin tasarım seçimleri modern yaşam ortamlarından esinlenmiş. Stil, renkler ve malzemeler zevkli bir şekilde koordine edilmiş. Her koltuğun 318 geri dönüştürülmüş PET şişeden yapıldığı ‘Lodge’ gibi tasarım seçimlerinde sürdürülebilir malzemeler tercih edilmiş.

Skoda Enyaq Coupe iV, daha sürdürülebilir materyaller kullanılarak geri dönüştürülmüş PET şişelerden ve yeni yünden yapılmış koltuk döşemelerine ve ekolojik olarak ağartılmış deriye sahip.


Yeni Model Otomobiller için
Tıklayın

Otomobil Kampanyaları için Tıklayın

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site