Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Yeni Skoda Fabia 2022 Model 
Yeni Skoda Fabia 2022 Model 

Yeni Skoda Fabia 2022 Model 

Yenilenen Skoda Fabia, size her gün güvenilir bir şekilde hizmet edecek üstün güvenlik donanımları ve en son teknolojilerle donatılmış. Yeni Fabia’nın kendinden emin dış görünümü, ön ve arkada yer alan farları, ışık imzası ve modern iç mekan dizaynı, Skoda’nın yeni tasarım çizgileriyle şekillenmiş. Yeni Skoda Fabia, kendi stilinizi yansıtabileceğiniz geniş bir renk yelpazesi, 18 inç’e kadar alaşım jant seçenekleri, siyah veya gri tavan ve yan aynalarıyla anında fark ediliyor.

Yeni Fabia’nın teknik özellikleri, boyutları ve motor seçenekleri
Yeni Skoda Fabia’nın uzunluğu 4107 mm, genişliği 1780 mm, yüksekliği 1460 mm, aks mesafesi ise 2564 mm olarak açıklandı. Ölçülerindeki artışla daha ferah bir iç mekan sunan Fabia’nın bagaj hacminde de 50 lirtelik bir artış gerçekleşerek 380 litreye ulaşmış. Önceki modelde 0.32 olan hava sürtünme katsayısı yeni nesilde 0.28’e indirilmiş.

Yeni nesil Skoda Fabia’da tamamı Euro 6d normlarını karşılayan 5 farklı motor seçeneği bulunuyor. Giriş seviyesinde üç silindirli 1.0 MPI atmosferik motor yer alıyor. 65 hp ve 80 hp olmak üzere iki farklı güç çıkışına sahip bu motor 90 Nm tork üretiyor ve 5 ileri manuel şanzıman ile tercih edilebiliyor.

Yeni Fabia, bir üst donanım seviyesinde iki farklı 1.0 litre TSI motor seçeneğine sahip. Bu üç silindirli turbo motorlardan ilki 95 hp güç ve 175 Nm tork üretiyor. Bu seçenek sadece 5 ileri manuel şanzımanla tercih edilebiliyor. İkinci seçenek ise 110 hp güç, 200 Nm tork üretiyor ve 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzıman ile satın alınabiliyor.

En üst donanım seviyesinde, Leon, Golf ve Octavia’da da gördüğümüz 1,5 litrelik dört silindirli motor yer alıyor. Bu motor 150 hp güç ve 250 Nm tork üretiyor. Yeni Fabia bu versiyonda 0’dan 100’e hızlanmasını 7,9 saniyede tamamlarken maksimum 225 km/s’lik bir hıza ulaşabiliyor.

Yeni Skoda Fabia Euro NCAP testinden 5 yıldız aldı
Yeni Skoda Fabia, bağımsız test kuruluşu Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen çarpışma testlerinde 5 yıldız alarak sınıfının en güvenli araçlarından biri olduğunu kanıtladı. Dördüncü nesil Fabia, daha kapsamlı şekilde değerlendirilen çarpışma ve güvenlik testlerinde, yeni kriterleri karşılayarak öne çıktı.

Ortalama olarak maksimum puanın %78’ini alarak başarısını ortaya koyan Fabia, yetişkin yolcu korumasında maksimum puanın %85’ini ve çocuk yolcu korumasında ise %81’ini alarak dikkat çekici derecelere imza attı. Skoda Fabia’nın elde ettiği yüksek derece, Skoda’nın 2008’den bu yana göstermiş olduğu etkileyici performansı devam ettirdi. Üreticinin o yıldan bu yana çıkan 14 modeli testlerden 5 yıldız almayı başardı.

Yeni Skoda Fabia, dokuz hava yastığına kadar tercih edilebiliyor ve modelde ilk kez sürücü diz hava yastığı ve arka yan hava yastıkları opsiyon olarak sunuluyor. Ayrıca, otomobilde bulunan ISOFIX ve Top Tether bağlantıları sayesinde çocuk koltuğunun güvenli bir şekilde takılması sağlanıyor.

Bileşenlerin %80 oranında yüksek dayanımlı çelikten oluştuğu MQB-A0 platformu ise Yeni Fabia’nın yüksek torsiyon direncine sahip olmasını sağlamanın yanı sıra gelişmiş asistan sistemlerinin de entegre edilmesine katkı sağlıyor. Bunlar arasında Adaptif Hız Sabitleyici, Şerit Takip Asistanı, yaya ve bisikletlileri algılayan Ön Bölge Frenleme Asistanı, Şerit Değiştirme Asistanı gibi birçok özellik yer alıyor. Ayrıca park etmeyi kolaylaştıran Park Asistanı, Manevra Asistanı ve Geri Görüş Kamerası da tercih edilebiliyor.


Yeni Model Otomobiller için
Tıklayın

Otomobil Kampanyaları için Tıklayın

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site