Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Fiat Fullback Fiyatı Ne Kadar, Özellikleri ve Geliş Tarihi
Fiat Fullback Fiyatı Ne Kadar, Özellikleri ve Geliş Tarihi

Fiat Fullback Fiyatı Ne Kadar, Özellikleri ve Geliş Tarihi

İtalyan otomobil üreticisi Fiat’tan alışık olmadığımız bir araç yakında yollarda olacak. 2015 Dubai uluslararası motor şovunda tanıtılan 2016 Fiat Fullback Concept bir pıck-up.
Daha önce Fiat Bull adli pick-up’ıyla sadece Brezilya pazarında boy gösteren İtalyan üretici Haziran 2016 itibariyle Avrupa pazarına adim atmaya hazırlanıyor.

Fiat, bu araçla hem şehir içi sürüşü hem de off-road deneyimini aynı anda yaşatmayı planlıyor. Fullback isminin tercih edilmesi de bu yüzden. Fullback, futbol, Amerikan futbolu ve rugby gibi sporlarda geride kalan son adam anlamına gelir, bu mevkiinin özelliği ise tek başına her türlü zorluğun üstesinden gelebilmesidir.

2016 Fiat Fullback Concept, teknik özellikler ve dizayn açısından ayni özellikleri paylaştığı için Mitsubishi L200’ün kuzeni olarak anılıyor. Aracın dış görünümü tasarlanırken renk olarak metalik gri tercih edilmiş (oldukça çekici). Ayni zamanda aynalar, kapı tutacakları, yan basamaklar, takla barları için de mat gri tercih edilmiş. Ön ızgara ve basamaklarda ve yer yer ön-arka tamponlarda da krom kullanılmış.

2016 Fiat Fullback Concept’te 5 ileri otomatik şanzıman mevcut ve 2.4 litrelik 180 beygir gücünde turbo dizel motor tercih edilmiş. Araç bize 4×2 önden çekiş ve 4×4 çekiş sistemini aynı anda sunuyor. İtalyan üretici, 2016 Fiat Fullback Concept için 20 inç jantlar seçmiş. Daha önce de söylediğim gibi bu araç üretilirken Mitsubishi L200’den faydalanılmış, motoru da Mitsubishi L200’le aynı.
2016-fiat-fullback-fiyati-ozellikleri-2
2016 Fiat Fullback Concept Türkiye’ye gelecek mi, fiyatı ne kadar olacak?

Bu araç, yazımın başında da belirttiğim gibi 2016’nın haziran ayında Avrupa pazarında satışa sunulacak ama hangi ülkelerde, hangi fiyatlardan piyasaya sürüleceği hakkında bir bilgi henüz mevcut değil. Tek bildiğimiz bu haziranda İspanya’da kesin olarak satışa sunulacağı. İspanya için de hala kesin bir fiyat bilgisi verilmiş değil. Türkiye için fiyat listesi açıklandığında ilk öğrenen siz olmak isterseniz, Otomovi‘yi takip etmeyi unutmayın.

Baktıkça insanı heyecanlandıran hem agresif hem de narin çizgilere aynı anda sahip, kocaman tekerlekleriyle heybetli bir duruşu olan bu aracı en kısa zamanda Türkiye yollarında da görmek istiyoruz.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site