Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Dünyanın en hızlı otomobili Bugatti Chiron
Dünyanın en hızlı otomobili Bugatti Chiron

Dünyanın en hızlı otomobili Bugatti Chiron

Dünya’nın en egzotik otomobil üreticisi olan Bugatti son modeli Chiron’u duyurdu.
Dünyanın en hızlı otomobili olarak duyurulan araç Bugatti Veyron’un halefi olarak satışa sunulucak. Bugatti resmi instagram hesabı üzerinden aracın videosunu kullanıcı ve takipçileriyle paylaşması büyük heyecan uyandırdı.

Öncelikle aracın isminin ne olacağı konusunda uzun süredir dolaşan dedikodular, Bugatti’nin sosyal medya hesaplarında karşılığını buldu. Aracın görsel ve videolarıyla birlikte özellikle bugüne kadar Bugatti hayranı olan insanların da merakı dinmiş oldu. Bugatti yeni aracına “Chiron” ismini verdi.

Aracın ismi tamam peki ya teknik özellikleri?

Chiron akıl almaz özelliklere sahip bir araç.
V16 motorlu 1500 beygir güce sahip araç saatte 463 km hıza ulaşabilecek.
Aracın 0-100 km hızlanması yanlızca 2.1 saniye değere sahip.
1600 nm tork değeri ile bu hızlanma rakamları oldukça normal.
Bugatti Chiron yine 3 milyon dolar civarında satış fiyatıyla birlikte sunulması beklenmekte bu anlamda yine “en zenginlerin” oyuncağı olmayı sürüdürecek.

Bugatti yine aracını 3 Martta başlayacak olan Cenevre otomobil fuarında tanıtacağını yine sosyal medya hesaplarından duyurdu.
Bugatti Chiron’un dış ve iç tasarımı Bugatti Veyrona göre oldukça değiştirilmiş. Arka kısmın tasarımı tamamen farklı. Aracın ön kısmı Bugatti Veyronu andırsa da yine de ufak değişiklikler mevcut.

Aracın arka kısmında kullanılan dümdüz ve tek bir şerit halinde tasarlanmış arka ışıklandırma aracın gelecekten günümüze gelmiş izlenimi veriyor. Çok ince düşünülmüş ve aracın dinamiği ile muhteşem uyum içinde duruyor. Teknik anlamda böylesine devasal bir aracın bu kadar minimalist bir tasarım çizgisi ile buluşması hayran kalınası. Bu da Volkswagen grubun başarısı olarak değerlendirilebilir.
Bugatti-Chiron_2017-5 Bugatti-Chiron_2017-4 Bugatti-Chiron_2017-3 Bugatti-Chiron_2017-2 Bugatti-Chiron_2017-1

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site