Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Haberleri » Audi: A8L Extended En Uzun Audi
Audi: A8L Extended En Uzun Audi

Audi: A8L Extended En Uzun Audi

Audi, A8L Extended ile kendinden beklenmeyen oldukça uzun bir hamle ile karşımıza çıktı.

Alman grubu lüks otomobiller arasında Mercedes firmasının maybach atılımı ile öne çıkmasından rahatsız olan Audi, “ben de daha uzununu yaparım” diyerek karşımıza Audi A8L Extended adlı bu 6 metreyi aşkın oldukça uzun olan lüks aracı çıkardı. Şuan ülkemizde satışta olan audi a8 long modelinin 5265 mm uzunluğuna karşın bu otomobil 6360 mm uzunluğu ile limuzin sıfatını hak ediyor. Büyüyen gövde yapısına rağmen 2418 kg boş ağırlığa sahip olan araç, 3 farklı sunroof ile lüks detaylarını dıştan vermeye başlıyor.

Audi A8L Extended

Audi a8l extended içine geçtiğimizde yine lüks a8 yapısı yer alıyor. İç açıcı renk kombinasyonu ile tasarlanan a8l extended, yolcusuna da sürücüsüne de markanın sahip olduğu otomotiv teknolojisini sonuna kadar sunuyor. Amerikan araçlarına nispet niteliğinde olan bu otomobilin koltuk düzeni farklı ayarlanmış. Şu karşılıklı meşhur limuzin koltuklarını audi a8l extended modelinde göremiyoruz. Ne kadar tercih sebebi olur bilinmez ama bu araçla 3-4 arkadaş karşılıklı oturup özel davetlere gitmesi pekte eğlenceli olmaz. Kalabalık gezen üst düzey görevlileri için mantıklı seçeneğin dışında özel görevler başaramaz. Keşke şu arka koltukları karşılıklı olarak tasarlanmış olsaydı.

Neyse süper looong audi a8’in teknik özelliklerine geçelim.
Bu araçta 19 inçlik jantlar sunuluyor. Yazımın başında belirttiğim boş ağırlığa Audi Space Frame adını verdiği alüminyum iskelet yapısı ile kavuşan araçta, 3.0 litre v6 turbo dizel motor yer alıyor. Kullanıcısı için 310 beygir 440 nm tork güç sunan audi a8l extended, gaz pedalına basıldığında 0-100 km/s hızlanmasını 7.1 saniye de tamamlıyor. Bu cüssedeki araç için hiçte fena sayılmaz.

audi-a8l-extended-4 audi-a8l-extended-7 audi-a8l-extended-2 audi-a8l-extended-9 audi-a8l-extended-1 audi-a8l-extended-10

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site