Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Model Otomobiller » Yeni Honda Civic Sedan modeli
Yeni Honda Civic Sedan modeli

Yeni Honda Civic Sedan modeli

Yeni Honda Civic Sedan modeli, heyecan verici yeni tasarımıyla etkileyici bir görünüme sahip. 10. nesil Honda Civic Sedan, Honda’nın SUV sınıfında bir diğer başarılı modeli olan Yeni Honda CR-V’de yansımalarını gördüğümüz markanın yeni tasarım anlayışı ile şekillenmiş. Otomobil, yeni sportif görünümüyle kompakt sedan sınıfında rekabetçi bir duruş sergiliyor.

Yeni Honda Civic Sedan tasarım özellikleri
Yeni nesil LED aydınlatma teknolojisine sahip ön farların tasarımı ve bu farlar ile güçlü bir biçimsel bütünlük sergileyen, ortasında Honda markasının ambleminin de yer aldığı geniş krom ızgara, merakla beklenen yeni kasa Honda Civic Sedan’a karakteristik bir görünüm kazandırmış. Otomobilin ön bölümünde yer alan tüm tasarım unsurları sportif bir görünüm sunuyor.

Yeni Honda Civic Sedan profil görünümünde klasik bir sedan modelinden biraz daha farklı, bunun sebebi aracın üst çizgilerinin büyük bir kavisle arka bagaj bölümüne kadar devam etmesi. Yeni modeliyle 2016 yılında Avrupa pazarında ve Türkiye’de de satışa sunulması beklenen Honda Civic Sedan, tasarım olarak coupe araçları andırıyor. Aracın yüksek arka bölümüne uyumlu bir çizgide ön kapıdan başlayan ve genişleyerek arka kapılarda devam eden girinti biçimdeki gergin hat, Yeni Civic Sedan üzerinde dinamik bir yansıma yaratmış. Arka sinyallerin “C” biçimindeki formu ise önceki nesil Honda Civic modeline benzer fakat daha büyük ve keskin çizgilerden oluşuyor. Yeni Honda Civic yeni gövde yapısıyla oldukça geniş bir görünüme sahip. Honda markası için otomobil modelleri arasında büyük öneme sahip Yeni Civic, günümüz otomobillerinde artık bir standart olarak karşımıza çıkan geniş ekranlı multimedya – navigasyon sistemi, yeni iç ortamı ve genişleyen kabin hacmiyle konforlu yolculuklar vaat ediyor.

Yeni Honda Civic Sedan motor seçenekleri
Honda tarafından geliştirilen 120 hp ve 160 hp güç üreten 1.6 litre i-DTEC dizel motorların, yeni Honda Civic Sedan’da otomatik şanzıman seçeneğiyle de bulunması bekleniyor. Yeni Honda Civic’de 1.5 litre hacminde benzinli yeni VTEC turbo motor seçeneğinin de olacağı belirtiliyor.

Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki, “Sedan model 9 ülkede birden üretilecek. Ancak 4 farklı motor seçeneğiyle üretim, tüm dünyada sadece Türkiye’de olacak. Dizel motor ve otomatik şanzımanlısını sadece biz üreteceğiz” dedi.

Honda Civic Sedan, yeni dinamik tasarımı, gelişmiş teknolojileri ve yeni nesil motor seçenekleriyle sedan otomobiller arasında dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Honda Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site