Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Model Otomobiller » Lexus’un En Yenisi: LC 500h
Lexus’un En Yenisi: LC 500h

Lexus’un En Yenisi: LC 500h

Lexus, Mart ayında yeni showroom’unda sergileyeceği 7 modelinin yanı sıra yüksek performansa sahip modelleri de Türk lüks tüketicisinin beğenisine sunacak. Bu yeni modellerin başında ise Hollanda’da lansmanı gerçekleştirilen Lexus’un yeni performans otomobili LC 500h bulunuyor.

LF-FC konseptinden ilham alınarak üretilen LC 500h, konseptin neredeyse aynı tasarımını kullanarak sıra dışı bir tasarıma kavuştu. LC 500h, Lexus’un tasarım ve teknoloji konusunda ulaştığı zirveyi de gözler önüne sererek marka için yeni bir dönemin kapısını da araladı. LC 500h, etkileyici görünüşüyle tanıtıldığı ilk günden itibaren tasarım ödüllerini toplamaya başladı. LC 500h önümüzdeki yıldan itibaren dünyada ve Türkiye’de aynı anda satışa sunulacak.

“KONSEPTTEN BİRE BİR ÜRETİME”

Lexus’un yeni modeli LC 500h’nin her açıdan sıra dışı bir otomobil olduğunu söyleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “LC 500h’nin başta gelen özelliklerinden birisi konsept modelin bire bir halinin üretime aktarılmasıydı. Bunu yapmak neredeyse imkansız gibi görünüyordu. Fakat Lexus mühendisleri süspansiyonlardan farlara kadar tüm detaylarda incelikle çalıştı ve bu otomobilin tasarımına gerçeğe dönüştürdü. LC 500h, aynı zamanda Lexus’un yeni modellerinin gelecekte gideceği yönü de temsil ediyor” diye konuştu.
PERFORMANSLI BİR HİBRİT SPOR OTOMOBİL

Yeni LC500h’da yer alan Multi Stage Hybrid Sistemi, performans otomobilleri için özel olarak tasarlanmış hibrit güç ünitesinin yeni jenerasyonunu temsil ediyor. Sistemin üç amacı bulunuyor: Daha fazla güç ve tork, daha yüksek verimlilik ve daha fazla sürüş zevki. Bu sistem, güç ve yakıt tüketimi arasındaki optimum dengeyi sağlarken, aynı zamanda daha sportif ve keyif verici bir sürüş deneyimi için gaz pedalının sürücüye verdiği tepkinin de motor devriyle uyum içerisinde olmasını sağlıyor.

LC 500h’de güçlü bir elektrik motoru, lityum iyon yeni batarya ve 3.5 litre V6 benzinli motor yer alıyor. Bu araçla birlikte bir hibrit araçta ilk defa E-CVT şanzıman yerine tam otomatik çok kademeli şanzıman kullanılıyor. Fiziksel viteslerin yerleştirilmesi, sürücünün ihtiyaç duyduğu motor devirleriyle daha iyi uyum sağlanmasına imkan veriyor. Elektrik motorunun yüksek torku, gaz pedalına basıldığı anda doğrudan alınabilir.

Lexus LC 500h, dünyanın ilk Multi Stage Hybrid Sistemi’ne sahip ve performans otomobilleri için yapılmış yeni nesil hibrit güç ünitesiyle de dikkat çekiyor. V6 motoruyla 354 HP güç üreten LC 500h, 100 km/s hıza 5 saniyeden daha kısa sürede çıkabiliyor.

SÜRÜCÜ ODAKLI SOFİSTİKE KABİN

LC 500h’nin tamamen yeni kabini bir Lexus premium coupe’sinin zarif, kaliteli ve sofistike yanlarını taşıyor. Tamamen yeni kabin tasarımına sahip LC 500h, dinamik dış tasarımını içeride de devam ettiriyor. Lexus coupe modeli LC, sürüş keyfini ve yolcu konforunu, yüksek kalite ve zarafetle buluşturuyor.

Araç içerisinde yer alan tüm bilgi ekranları, sürücünün görüş alanında yer alacak şekilde dikkatlice yerleştirildi. Göstergeler LFA’dan alınan ve ortası hareket eden halka kısmına ve orta konsolu yöneten yeni nesil dokunmatik uzaktan kumandalı ara yüze sahip.

İç tasarımda kullanılan malzeme, maharet gerektiren el yapımı işçilikler ve işçilik kalitesi, Lexus’un detaylara verdiği önemi gösteriyor.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site