Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Model Otomobiller » Yeni Skoda Kodiaq 2016 Model
Yeni Skoda Kodiaq 2016 Model

Yeni Skoda Kodiaq 2016 Model

Kodiak dediler olmadı kodiaq dediler tutmadı. Fakat sonunda isminin son harfi netleşti ve yollara çıkmak için gün sayıyor. Skoda uzun süredir beklenen SUV modeli ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. Bu yeni üyenin adı: Skoda Kodiaq

Volkswagen Grup son zamanlarda emisyon ile başı büyüt dertte olsa da bünyesindeki markalar üzerindeki inovatif adımlarını ertelememekte kararlı davranıyor. Özellikle Seat ve Skoda için SUV modellerinin üretimini biliyorduk. Geçen gün Seat Aran modelini duyurmuştum.  Adamlar bu işe ciddi hız verdi ve her geçen gün popülerliği artan kompakt suv sınıfını ele geçirmek için kollarını sıvadı geliyor.
Bu kapsamda üretilecek olan Yeni Skoda Kodiaq için çalışmalar yapılmaya başlandı. Yeti’den daha büyük formda yollarda olacak bu araç için geçtiğimiz günlerde isim tartışması yaşanmıştı. Fakat patent ofisinden sızan bilgilerde bu aracın skoda kodiaq olarak isminin alınmış.

Şimdilik adından başka kesinlik yok ama markanın sahip olduğu genel teknik yapıdan yola çıkarak bu yeni skoda suv için tasarım yapısı ve motor seçenekleri konusunda öngörülerde bulunabiliriz. Bu araç tasarım olarak superb modelinden yüksek benzerlikte alıntılar taşıyacak. Özellikle far ve arka stop grubu için bu yönde beklentiler var. Kaput altında ise 1.4 TSi 150 PS, 2.0 TSi 180 ps ve 220 ps turbo benzinli ünitelerin yanı sıra 2.0 TDi 150 ps ve 184 ps ünitelerin yer alması bekleniyor.

2016 paris otomobil fuarında boy göstermesi beklenen skoda kodiaq için şimdilik bilgiler bu kadarla sınırlı kalıyor.

 





Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site