Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Model Otomobiller » En Hızlı Araba Bugatti Chiron Tanıtıldı!
En Hızlı Araba Bugatti Chiron Tanıtıldı!

En Hızlı Araba Bugatti Chiron Tanıtıldı!

Dünyanın en hızlı yol arabası unvanını almaya hazırlanan Bugatti Chiron, sonunda tanıtıldı. 1500 beygir gücündeki canavar, Bugatti Chiron özellikleri ve fiyatı haberimizde.
Bugatti Chiron, en iyi şekilde Bugatti Veyron’un varisi olarak tanımlanabilir. Mühendislik şaheseri Veyron’un dudak uçuklatan özellikleri, Chiron ile birlikte artık ikinci plana düşüyor.
Daha önceleri Bugatti Veyron ile hız rekoru kıran firma, şimdi Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı Bugatti Chiron ile birlikte, daha da yüksek hedefleri amaçlıyor.

Bugatti Chiron özellikleri

0’dan 100 km/s hızına çıkması 2.5 saniyenin altında olan, dört adet turbo kompresörle genişletilmiş Bugatti Chiron, 1500 beygir güç çıkışına sahip.

Veyron’un kullandığı W16 motorun tamamen tekrardan tasarlanmasıyla elde edilen motorla birlikte Chiron, yollarda koyulan limit ile birlikte saatte 420 km hıza çıkabilecek. Ancak limitin kalkması durumunda aracın 460 km hıza çıkması bekleniyor.
“En iyiyi daha iyi yapmak” diye tanım yapan firmanın başkanı Wolfgang Dürheimer, model için yeni takviyesiz karbon fiber tasarlayıp, arabanın tasarımını genişlettiklerini, hem de performans rakamlarını yükselttiklerini söyledi.

Bugatti Chiron, yeni titanyum egzoz sistemine ve karbon fiber kullanan ilk airbag sistemine sahip. Bunlarla birlikte artık aracın yeni hız rekorunu kırması bekleniyor.

Sadece 500 adet Chiron üretileceğini, bunlardan üçünün şimdiden satıldığını ve tanesinin 2.4 miyon €’ya gittiğini söylemek lazım. Cenevre Otomobil Fuarı birçok araca ev sahipliği yapacak ancak hiçbiri Chiron’un performansını ve lüks tasarımını geride bırakabilecek gibi durmuyor.

bugatti-chiron-ozellikleri bugatti-chiron-tanitildi bugatti-chiron bugatti-chiron-fiyati

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site