Kampanyalar
Buradasınız: Anasayfa » Otomobil Teknolojileri » BMW Akıllı Otomobil Üretecek !
BMW Akıllı Otomobil Üretecek !

BMW Akıllı Otomobil Üretecek !

Alman otomobil devi olan BMW geleceğe yönelik yatırım yapmak için kolları sıvamış durumda. Özellikle Apple şirketinin akıllı araba üretiminden ilham alarak ileriye dönük yapılabilecek en akıllı arabayı yapmak için çalışmalara başladı.

Elektrikli ve sürücüsüz otomobiller geleceğin araç teknolojisi olarak görülmektedir. İşte bu konuda bir an önce oyuna dahil olmak isteyen ve yeni bir şeyler yapmak isteyen BMW, ”yenilik” kavramına farklı bir vizyon katmayı hedefliyor.

Bu konuda yetkili bir kişinin yaptığı konuşmada; “aracın hem beynini hem tasarımını hemde bütün donanımını sadece bize ait olmasını istiyoruz” şeklinde bir açıklama yaparak Apple şirketinin izlediği politikanın aksine bir yol haritası çizeceğinin sinyallerini verdi.

BMW Akıllı Otomobil Üretecek

Alman otomotiv devi BMW bu sektöre adım atması sektörde bulunan Google ve Apple gibi şirketleri biraz endişelendiriyor. Bu endişenin sebeplerine gelince ise BMW şirketinin bu sektöre özel olarak farklı bir departman kurarak ciddi bir yatırım yapması olarak göze çarpıyor.

Tabi bu hemen olacak bir durum değil alman devinin önünde çok uzun bir süre var bakalım alman devinin bu sektörde ne kadar çok başarılı olacak bunu zamanla göreceğiz.

Audi Web Site        Mercedes Web Site        Bmw Web Site